Ani ste netušili, že tieto malé biele bodky môžu až tak veľa prezrádzať o našom zdraví. Naučte sa, ako ich odstrániť

Lucia Mužlová

Mílie sú biele bodky okolo očí a nosu a je to jedno z najčastejších kožných ochorení. Hoci to zvyčajne postihuje novorodencov, ani u dospelých nie je toto ochorenie výnimkou. Zbaviť sa týchto bielych bodiek je často dlhý proces, stojí to nemalé peniaze a aj mnoho času stráveného u kožného lekára. Nie vždy to tak ale musí byť. V tomto článku sa dozviete, ako sa mílií môžete zbaviť aj pomocou prírodných prostriedkov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Skôr ako začnete, je dôležité správne identifikovať toto ochorenie.

milie
boredomtherapy.com

Tieto biele bodky nesvrbia, nebývajú zapálené ani bolestivé, ale často znižujú naše sebavedomie. Je to teda skôr kozmetický problém.

milie0
boredomtherapy.com

Použite peeling zo šťavy citrónu a cukru.

milie1
boredomtherapy.com

Citróny majú antibakteriálne, antiseptické a antioxidačné vlastnosti. Skombinujte 2 lyžice cukru, šťavu z polovice citróna a 1 lyžičku olivového oleja. Jemne masírujte a nechajte pôsobiť 20 minút.

Medový peeling.

milie2
boredomtherapy.com

Med zabraňuje vysušeniu a udržuje pokožku hydratovanú. Surový med môže pomôcť aj ak sa vám šúpe vrchná vrstva kože. Môžete si urobiť peeling tak, že zmiešate surový med s cukrom.

Ricínový olej

milie3
boredomtherapy.com

Ricínový olej pomáha kontrolovať produkciu kožného mazu a má liečivé a antibakteriálne vlastnosti. Masku si pripravíte tak, že zmiešate rovnaký diel olivového a ricínového oleja. Masku aplikujte na tvár, a keď sa úplne vstrebe, tvár si opláchnite.

Naparujte sa

milie4
boredomtherapy.com

Naparovanie čistí póry a odstraňuje odumreté bunky. Stačí, ak namočíte uterák v horúcej vode, vyžmýkate prebytočnú vodu a teplý uterák si budete prikladať na tvár. Celý proces by mal trvať len niekoľko minút a dávajte si pozor, aby uterák nebol príliš horúci.

Vyskúšajte čajovníkový olej

milie5
boredomtherapy.com

Čajovníkový olej nie len že lieči biele „mliečne“ bodky, ale má aj upokojujúce účinky na vašu pokožku. Umyte si tvár a poškodené miesta si jemne natrite čajovníkovým olejom. Je vhodné aplikovať ho aj na noc.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články