Moja kamarátka má 64 rokov, no jej tvár stále žiari a dokonca nemá vrásky a ani problémy s pokožkou. Zoznámte sa s jej tajomstvom

Lucia Mužlová

Aj vy sa občas stretnete na ulici so ženami, na ktorých síce vidíte, že sú o niečo staršie, no ich pleť tomu vôbec nenasvedčuje? V čom je ich tajomstvo? V dnešnom článku si prezradíme tajomstvo mojej 64-ročnej známej, ktorej pleť vyzerá skutočne dokonalo. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Vyskúšajte aj vy tieto úžasné masky na tvár, ktorých hlavnou zložkou je škrob. Výsledky sú dokonca viditeľné už po prvom použití, čo je naozaj skvelé. Vaša tvár bude opäť žiariť ako keď ste mali 25.

Maska na tvár so škrobom

Budete potrebovať:

1 polievková lyžica škrobu

1/2 lyžičky soli

1/2 lyžičky medu

trochu teplého mlieka

Postup:

maska1
takprosto.cc

V miske si zmiešame všetky ingrediencie a maska získa hustejšiu, no akoby krémovú konzistenciu. Následne masku aplikujeme na vyčistenú tvár a môžeme trochu naniesť aj na krk. Maska by na pleti mala ostať cca 30 minút. Zvyšky odstránime vatovým tampónikom a tvár si umyjeme vlažnou vodou. Aplikujeme nejaký výživný krém.

Maska zo škrobu a čakanky

Masky zo škrobu spevnia pokožku, tonizujú ju a stimulujú vnútorné procesy, ktoré prebiehajú v pokožke. Škrob taktiež zvyšuje účinok ďalších prítomných surovín v maske.

Budete potrebovať:

4 lyžičky škrobu

4 lyžičky kyslej smotany

3 lyžičky prášku čakanky

Postup: 

maska3
takprosto.cc

Všetky suroviny si zmiešame v miske do hustej kašičky. Masku nanesieme na vyčistenú pleť a necháme ju taktiež 30 minút. Následne opláchneme teplou vodou a aplikujeme krém.

Maska zo škrobu a vaječného bielka

Budeme potrebovať:

1 lyžica škrobu

trošku prevarenej vody

1 vaječný bielok

1/2 lyžičky citrónovej šťavy

Postup:

maska4
takprosto.cc

Najskôr si zmiešame škrob s troškou prevarenej vody. Vznikne nám hustejšia hmota. Následne pridáme aj vaječný bielok a trošku citrónovej šťavy. Celé to dobre premiešame. Mala by nám vzniknúť viskózna hmota, ktorá sa bude na tvár dobre aplikovať. Nezabudnite bielko dobre rozmiešať s ostatnými surovinami. Následne masku nanesieme na pleť a necháme ju pôsobiť 40 minút a pokojne aj dlhšie. Masku zmývame pomocou jemnej handričky namočenej v teplej vode. Dajte si však pozor, aby voda nebola až príliš horúca.

maska2
takprosto.cc

Za seba môžem tieto masky naozaj odporučiť a rada takéto domáce recepty skúšam. Predsa len, v niektorých kozmetických produktoch z drogérie sa nachádzajú látky, ktoré si na pleť chcem dávať len veľmi zriedka. Vyskúšajte a nebudete ľutovať.

maska5
takprosto.cc

Masky zo škrobu fungujú ako botox a zbavia vás vrások. Čím skôr však začnete s touto kúrou, tým skôr predídete ich vzniku. Nie je predsa nutné čakať, kým nám pokožka zostarne a kým sú vrásky naozaj viditeľné. Prajem vám veľa šťastia a aby ste boli možno aj vďaka týmto tipom opäť vo svojej koži.

Pozri tiež: Vďaka týmto 8 trikom bude vaša tvár vždy pôsobiť opticky štíhlejším dojmom

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články