8 najlepších spôsobov, ako zosvetliť tmavé miesta v podpazuší, na lakťoch a kolenách

Lucia Mužlová

Na niektorých miestach na našom tele sa hromadí pot a nečistoty a tým pádom prirodzene stmavnú, alebo sú suchšie. Najväčším problémom býva tmavšia pokožka v oblasti podpazušia. Prirodzene sa nám tvorí aj suchá koža v oblasti lakťov a kolien. Ako však vyriešiť tento delikátny kozmetický problém? Pripravili sme pre vás jednoduché tipy, ktoré by vás mali zbaviť práve tmavšej pokožky.

Článok pokračuje pod videom ↓
zosvetlenie9
wisegeek.org

Aloe vera

zosvetlenie1
be-insight.com

Aloe vera výrazne pomáha napr. pri spálení od slnka, ale taktiež je aloe gél veľmi užitočný pri liečbe suchej a tmavšej pokožky. Stačí, keď gél nanesiete na problémové miesta v hrubšej vrstve aspoň na 20 minút a potom opláchnete. Takouto každodennou starostlivosťou sa po pár dňoch dostavia výsledky.

Jedlá sóda

zosvetlenie2
the-open-mind.com

Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať 1 diel vody a 3 diely sódy bikarbóny. Vznikne vám hustejšia pasta, ktorú môžete nanášať dvakrát denne.

Citrón

zosvetlenie3
frozen-organic-vegetables-fruits.com

Je to vynikajúce exfoliačné činidlo a všetko, čo potrebujete urobiť, je vytlačiť trochu šťavy z citróna a aplikovať ju na tmavé a suché miesta. Nechajte pôsobiť na dobu 15-20 minút a potom umyte.

Cukor a olivový olej

zosvetlenie4
wikihow.com

Malé granulky cukru účinne pomáhajú odstrániť suchú a odumretú kožu, presne ako peeling. Môžete si vytvoriť hustú pastu z cukru a olivového oleja. Jemne masírujte suchú oblasť po dobu 5-10 minút a umyte.

Pokračovanie na ďalšej strane…