Mama dojčí svojho 5-ročného syna a schytala množstvo kritiky. Jej vyhlásenie všetkých prekvapilo

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (the.lauren.mcleod)

Dojčenie je téma, na ktorej sa vedia pohádať mamičky po celom svete. Každá veľmi dobre vie, že materské mlieko je to najlepšie, čo môže svojmu dieťaťu dať. V otázke toho, do kedy je najlepšie dojčiť, však nastane množstvo konfliktov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, pod paľbu nepríjemných komentárov sa dostala 29-ročná Lauren McLeod z austrálskeho Perthu, ktorej syn Bowie sa narodil v auguste 2017 a pôvodne ho plánovala dojčiť do jeho dvoch rokov. Keď mal však Bowie dva roky, Lauren sa rozhodla v dojčení pokračovať po tom, čo jej syn neprejavil žiadne známky toho, že by chcel s dojčením prestať.

Dojčí obe deti naraz

Lauren sa medzitým narodilo druhé dieťa, dcéra Tigerlili, v máji 2020 a teraz dojčí obe svoje deti. „Nikdy som si nemyslela, že budem dojčiť svoje päťročné dieťa, ale som ako každá iná mama, ktorá chce pre svoje deti len to najlepšie. Nie je v tom nič zvláštne ani sexuálne, je to úplne normálne a budem pokračovať, dokým nebudú chcieť prestať,“ povedala.

Nemá problém nakŕmiť aj cudzie dieťa

Sama povedala, že si ani nevie predstaviť, že prestanú, pretože je to veľká časť ich životov. Zároveň si myslí, že Bowie sa už čoskoro dojčiť prestane sám od seba. Mnohí ľudia však s jej prístupom nesúhlasia a myslia si, že by mala prestať, pretože to nie je normálne. Podľa jej slov sa Bowie dojčí každý deň pred spaním a okrem toho párkrát do týždňa.

Lauren dokonca povedala, že dojčila aj dieťa svojej kamarátky, keď od neho musela odísť a nechcela mu dávať fľašu.