Pýtate sa, čo budete robiť keď prídete o prácu alebo budete nezamestnané po materskej? Naučte sa spojiť to, čo vás baví s tým, čo vás živí

Lucia Mužlová

pixabay

Máte pocit, že vo vašej kariére dozrel čas na zmenu? Ste po materskej dovolenke a rozmýšľate, čo teraz? Chcete začať podnikať a spojiť svoj talent so slušným živobytím? Odpovede na tieto otázky vám poskytne inšpiratívny Seminár pre ženy, ktorý sa bude konať dňa 22. júna v Bratislave a zúčastniť sa ho vrámci našej súťaže môžete aj vy!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Ako prepojiť to, čo nás baví s tým, čo nás živí

Máte pocit, že vo vašej kariére dozrel čas na zmenu? Chcete začať podnikať a spojiť svoj talent so slušným živobytím? Ako to vyzerá, keď vám talent zaplatí šeky? Ste po materskej dovolenke a rozmýšľate, čo teraz?

Odpovede na tieto otázky vám poskytne inšpiratívny seminár pre ženy. Na stretnutie s vami sa tešia skúsené podnikateľky a konzultantky, ktoré sa pred časom ocitli v podobnej situácii a dnes vám ochotne poradia, ako začať.

Podnikanie a talent – ako prepojiť to, čo nás baví s tým, čo nás živí

Existuje spôsob, ako podnikať vďaka svojmu talentu? Spoluzakladateľka projektu E-ženy online podniká od konca 90. rokov a má za sebou rad úspešných projektov. Prezradí, ako dnes, keď máme toľko nástrojov a metód, ešte jednoduchšie nasledovať svoj talent a hľadať riešenia, ako vďaka nim prosperovať.

pixabay

Rovnováha medzi rodinou a prácou. Kde sa v tom celom nachádzate?

V práci pre zamestnávateľa v pracovnom pomere dokážeme často podávať veľké výkony, no v podnikaní sa nám už darí menej. Ako udržať vlastnú bdelosť a dokázať pre seba pracovať s rovnakým efektom? Alebo naopak – ako si udržať osobný priestor a nepreháňať to s podnikaním v domácom prostredí, nájsť rovnováhu medzi prácou a rodinou?

Pravidlá legislatívy – ťaháky pri rozhodovaní formy pre vaše podnikanie

Príďte si vypočuť, aká právna forma je pre vaše podnikanie najvhodnejšia. Živnosť, s.r.o., občianske združenie? Aké sú rozdiely a ich výhody či nevýhody? Na čo sa pripraviť z hľadiska odvodov, účtovania, čo treba sledovať z hľadiska DPH? Ako si vypracovať účinný podnikateľský plán?

Ako sa stať virtuálnou asistentkou

pixabay

Keď začíname s podnikaním, často hľadáme spôsob, ako byť v kontakte s podnikateľmi, od ktorých sa môžeme veľa naučiť. Hlavne v úplných začiatkoch prídu vhod informácie od niekoho, kto má teóriu overenú v praxi. Čo tak skúsiť prácu virtuálnej asistentky? Získate skúsenosť, ako efektívne spolupracovať a navyše užitočný doplnkový príjem.

Ako mať pravidelný príjem z hand-made                           

Je úplne jedno, či si chcete len privyrobiť popri zamestnaní, či na materskej dovolenke alebo sa chcete vrhnúť sa do podnikania naplno. Hand-made sféra je veľmi špecifická a platia v nej úplne iné pravidlá ako v bežnom biznise.

Inšpiratívne príklady z praxe:

  • Príbeh ženy, ktorá opustila svet korporácie, kúpila si koňa a využíva svoje talenty. Koučka v sedle, jedinečný projekt.
  • Mladá lekárka, matka štyroch detí, ktorá sa venuje alternatíve, prináša nové pohľady a prepája svoje znalosti s modernou medicínou.
  • Prečo a ako priniesť zahraničné značky na slovenský trh. Keď pochopíte jeden vzorec, môžete podľa neho veľmi podobne zrealizovať aj ďalšie projekty.
  • Ženské fitnescentrá v Bratislave. Výhody a nevýhody franchisingu. Cenné obojstranné pohľady z oboch strán – zo strany poskytovateľa a zadávateľa.
  • Úspešný príklad zdieľaného podnikania v slovenskom prostredí.

Ak by ste si chceli zasúťažiť o jeden lístok na túto udalosť, máme pre vás jedinečnú príležitosť. Stačí, ak budete sledovať tento príspevok na našej facebook stránke, kde sa dozviete všetky potrebné informácie.

Myslíme si, že takéto udalosti by mali byť na Slovensku určite častejšie. Ak sa momentálne nenachádzate v životnej situácii, z ktorej neviete vycúvať, spomeňte si, keď ste v nej boli. Tieto ženy sú inšpiratívne, emancipované a na veľa otázok vám môžu dať práve odpovede, ktoré momentálne potrebujete počuť. Na seminár sa môžete prihlásiť na tomto odkaze.

zdroj: babskeveci.sk, konferencie.etrend.sk