Žena sa stala babičkou ako 30-ročná a tvrdí, že je to to najlepšie, čo sa jej stalo: Často si ma mýlia s mamou

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (chloe.elizabeth_elliott)

Žena, ktorá sa stala babičkou vo svojich tridsiatich rokoch, povedala, že je to to najlepšie, čo sa jej kedy stalo.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál Tyla priniesol príbeh mladej babičky. Elizabeth Elliott mala svoju dcéru Chloe v tínedžerskom veku a predpokladala, že nepôjde v jej šľapajach – dokonca ju odrádzala od myšlienky byť mladou mamou. A čo viac, Chloe bojovala s endometriózou a polycystickými vaječníkmi a Elizabeth si myslela, že nikdy nebude babičkou.

Minulý rok sa však Chloe narodilo „zázračné“ dieťa, Elizabeth-Hope, keď mala 18 rokov. „Bol to len zázrak, ktorý vznikol zo zlej situácie, keď Chloe nebola na tom dobre. Keď otehotnela, bol to šok, ale bol to vítaný šok.“ Elizabeth je nesmierne hrdá na to, ako sa jej dcéra dostala k materstvu – aj keď, pochopiteľne, veľa ľudí často predpokladá, že Elizabeth-Hope je jej dieťa.

Dieťa jej zachránilo život

„Myslím, že dieťa jej zachránilo život, je to niečo, o čom vždy snívala, pretože sme sa obávali, že sa to nikdy nestane kvôli jej endometrióze – bolo to skutočné požehnanie,“ povedala Elizabeth. „Ľudia sú vždy šokovaní, že som stará mama. Ľudia si myslia, že som jej mama, ale ja poukazujem na to, že mamou je Chloe. Povedali mi, že vyzerám príliš mlado na to, aby som bola babičkou.“ Elizabeth povedala, že sa od svojej dcéry učí, ako byť lepšou matkou.

Vysvetlila: „Som najpyšnejšia babička. Je to fantastická matka. Keď boli moje deti malé, nebola som najlepšia mama a Chloe išla do starostlivosti. Musela som tvrdo pracovať na tom, aby som bola dobrou mamou a hlavne som bola slobodnou mamou.“ Na záver dodala: „Chloe má úplne iný materinský štýl ako ja a veľa som sa od nej naučila. Keď otehotnela, veľa sa vzdelávala a stala sa úžasnou mamou.“

Najnovšie články