Mamička na internete pobúrila mnohých rodičov. Svojej dcére dala prepichnúť uši pár hodín po pôrode

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (adoring.lara)

Mama rozdelila názory ľudí po tom, čo sa priznala, že svojej dcére prepichla uši len niekoľko hodín po pôrode. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu Tyla tvorkyňa a influencerka Lara ľudí rozdelila na niekoľko táborov. Podľa mnohých je kontroverzia rozvinutá po tom, čo zverejnila video, na ktorom je jej dcéra ešte v nemocničnej deke a mala v ušiach náušnice. Video má už 2,9 milióna pozretí a mnohí ľudia zostali zhrození.

Prepichnuté uši pár hodín po pôrode

„Ty si jej nechala prepichnúť uši len pár hodín po tom, čo sa narodila? Tak to je na jeden deň fakt veľa,“ napísal jeden divák. „Má pár hodín a prepichnuté uši? Choré.“ „Mala by si ju nechať rozhodnúť, či si chce dať prepichnúť uši.“

@laraticaofficial 1 day vs 7 months💫 #growup #foryou ♬ Originalton – K꯵ᴍ

Aký máte názor vy?

Iní sa jej však zastali a ozvalo sa množstvo žien, ktoré majú od narodenia prepichnuté uši. „Môžete mi povedať, prečo z toho ľudia robia takú veľkú vec? Mne tiež dali prepichnúť uši a je to okej.“ „No, ja som si dávala uši prepichnúť v staršom veku a mám z toho traumu. Kiežby som si to nepamätala.“ Iné mamičky tiež tvrdili, že prepichnutie uší novorodencovi je výhodné, pretože má jemné uši a necíti to tak ako neskôr.

Neexistujú žiadne konkrétne pokyny na prepichovanie uší dieťaťa, hoci mnohí odporúčajú počkať aspoň do veku troch mesiacov. Je však dôležité nájsť vyškoleného profesionála a dávať pozor pri udržiavaní čistoty uší, keďže hrozí riziko infekcie.