Žena má pre všetkých dôležitý odkaz: Prestaňte sa ma pýtať, kedy budem mať deti

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Nie každá žena túži po tom, aby sa stala matkou. Množstvo žien po dieťati túži, no z rôznych dôvodov im to nie je umožnené. Čo je však jasné je, že by sme sa na materstvo žien mali prestať pýtať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Svoj príbeh zverejnila aj jedna žena na stránke Thought Catalog„Vždy som chcela byť matkou. Milovala som bábätká aj iné deti, už keď som bola malá. Vždy som sa hrala na to, že som mala. Keď som mala 20 rokov, diagnostikovali mi syndróm polycystických vaječníkov,“ začala. Ďalej povedala, že ju to veľmi neprekvapilo.

tehotenstvo
Foto: pixabay

Diagnostikovali jej vážnu diagnózu

Posledný rok výrazne pribrala aj napriek diéte a cvičeniu, vždy mala extrémne bolestivé kŕče, prvú menštruáciu dostala, keď mala deväť rokov a dokonca aj v jej rodine bolo niekoľko žien, ktoré touto diagnózou trpelo. Napriek tomu bola nešťastná, pretože toto v pláne určite nemala. Musela sa zrazu zaoberať vecami, čo ju predtým ani nenapadli. Vedela pri tom, že jej diagnóza môže spôsobiť aj možnú neplodnosť. Šokovali ju však otázky množstva iných ľudí.

Foto: pixabay

Teraz ešte nie je pripravená na deti

„V žiadnom prípade nie som pripravená na deti. S priateľom nie sme zosobášení, no stále častejšie sa ma ľudia pýtajú na deti, viac ako na svadbu. Ten tlak je frustrujúci. Môj lekár mi povedal, aby som si rozmyslela, kedy budem mať deti a moja mama sa bojí, že prídem o možnosť mať deti skôr, ako to vôbec bude možné. Ja len chcem byť zdravá.“ Podľa nej nie každý vie, že trpí diagnózou, avšak tie poznámky ju znervózňujú.

Nepýtajte sa žien, kedy budú mať deti

Teraz všetkých prosí, aby sa žien nepýtali na to, kedy budú mať deti. Nikdy nevedia, čím si práve prechádzajú a aj keď ona práve v tejto chvíli dieťa nechce, je pripravená na to, že v budúcnosti sa stane matkou a že možno bude odkázaná na umelé oplodnenie alebo na adopciu.

Foto: pixabay

„Budem mať niekedy deti? Odpoveď je, áno, jedného dňa. Ale prosím, nesnažte sa mi nanútiť niečo, čo práve teraz nechcem. Budem matkou vtedy, keď sa tak sama rozhodnem.“

Najnovšie články