Mamička svoje dieťa pustila na záhradu a stala sa terčom kritiky: Za toto by si podľa nich zaslúžila vynadané

Nikoleta Kottešová

Foto: unsplash

Mama čelila kritike na webe pre rodičov  Mumsnet po tom, čo sa spýtala, kedy je „prijateľné“ nechať svoje dieťa hrať sa na záhrade.

Článok pokračuje pod videom ↓

Deti – bez ohľadu na to, ako veľmi ich milujete, môže byť niekedy ťažké ich ovládať. Na jednu mamičku sa neprávom spustila vlna kritiky, pretože to bolo pre ňu najlepšie možné riešenie, ako zabaviť svoje dieťa. Aj keď sa mnohí môžu stotožniť s tým, že sa ich dieťa sa zmenilo na „malého teroristu“, niektorí rodičia ju kritizovali za to, že bolo jej dieťa vonku na záhrade príliš skoro ráno.

Stretla sa s kritikou

Portál Tyla zverejnil konverzáciu, ktorú viedla jedna mamička s ostatnými rodičmi. Mama napísala na Mumsnet: „Ten malý terorista je dnes ráno na dvore a povedala som svojmu partnerovi, že je v poriadku, že ho môžeme dať von na záhradu na 20 minút, aby spálil prebytočnú energiu.“ „Pozrel sa na mňa a povedal mi, že akýkoľvek čas cez víkend pred 10 je neprijateľný a urobí z nás „tých“ susedov.

Jej otázka znela:  „Je 8:30 prijateľný čas na to, aby sa dieťa hralo v záhrade?“ Jeden povedal: „Povedal by som, že je v poriadku nechať ho vonku o 9:30. Čokoľvek pred deviatou je určite príliš skoro.“ „Poslať ho von, aby spálil prebytočnú energiu neznie tak, že sa bude hrať potichu,“ napísal ďalší. Tretí, dosť agresívny užívateľ napísal: „Keby si bola moja susedka, zapichol by som špendlíky do woodoo bábiky.“

Foto: unsplash

Množstvo ľudí stálo na jej strane

Iní sa však mamy zastali a podelili sa o svoje skúsenosti s malými deťmi. „Ako preboha zabavíte batoľa doma do 10:30? Myslím si, že 8:30 vôbec nie je príliš skoro,“ povedal jeden z nich. Druhý napísal: „Povedal by som, že deväť je na víkend v poriadku. Myslím si, že vykonávanie hlučných domácich prác, alebo stavebné práce pred 9:00 sú pre ľudí obťažujúce, ale hluk batoliat nie je ani zďaleka taký hlasný.“ Ďalší z nich napísal: „Keďže moja susedka je študentka, v lete oslavuje do 4:00, bol by som rád, keby som o 8:30 počul zvuk hrajúceho sa dieťaťa. Stavbári tu začínajú cez týždeň o 7:00 a o 8:00 cez víkendy,“ uzavrel konverzáciu.