Týchto TOP 5 cvikov mi odporučila fitness trénerka na doma. Vyformujú zadok aj brucho a ja nemusím chodiť do posilňovne pravidelne

Monizz

Zadok aj brucho – najproblémovejšie partie väčšiny priemerných žien. Všetko sa nám ukladá práve na týchto miestach a niekedy je fakt ťažké sa na seba vôbec pozrieť do zrkadla. Ak ste sa už xy-krát odhodlávali začať chodiť do posilňovne, tento nápad rovno zahoďte. Ušetrite si peniaze a začnite cvičiť doma. Týchto päť jednoduchých cvikov vám prinesie očakávaný výsledok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sa hovorí – pomaly ďalej zájdeš.

Hore nohy

Ľahnite si na chrbát, pravú ruku natiahnite do predĺženia ramena, druhú si dajte za hlavu a hlavu nadvihnite. Pravú nohu pokrčte a pritiahnite čo najbližšie k bruchu, ľavú natiahnite a dvíhajte. Opakujte 10-krát a potom strany vymeňte.

superfit.me

Zvŕtanie v doske

Aby ste si vyformovali pás a posilnili brušné svalstvo, zaujmite pozíciu dosky. Ľahnite si na brucho, zdvihnite sa z neho a oprite sa o lakte. Vystrite chrbát aj nohy a potom sa už len jednoducho zvŕtajte v drieku z jednej strany na druhú. Cvičenie opakujte 20-krát.

superfit.me

Zdvihy

Zdvihy sú náročné, no dajú sa zvládnuť. Ľahnite si na chrbát a ruky si položte za hlavu. Nadvihnite sa na lopatke a pravý lakeť sa pokúste spojiť s ľavým kolenom. Strany striedajte. Opakujte 10-krát.

superfit.me

Nožničky

Ľahnite si na chrbát, ruky dajte za hlavu a zdvihnite súčasne nohy aj hlavu spolu s krkom. Na podložke by mala ostať len vaša chrbtica. Potom začnite nohy krížiť jednu cez druhú, akoby ste nimi strihali papier. Cvičenie opakujte 10 až 15-krát.

superfit.me

Bočné zdvihy

Posaďte sa na podložku a hmotnosť preneste na pravú stranu tela. Nohy sa pokúste odtrhnúť od podlahy, potom ich ohýbajte v kolenách a súčasne s nimi sa naťahujte po celom tele. Cvičenie je náročné, ale po niekoľkých razoch vám pôjde ľahko. Opakujte zo začiatku 5-krát, potom zvýšte na 10 opakovaní.

superfit.me

Aby bolo bruško ploché a zadok pekne formovaný, boky nevytŕčali a my aby sme sa nemuseli hanbiť dať si na seba priliehavé tričko! Veľa šťastia!

Pozri aj: Najúčinnejší domáci sirup na kašeľ a boľavé hrdlo, ktorý využívali už naše staré mamy! Stačí, ak v miske zmiešate tieto dve suroviny

zdroj: babskeveci.sk (M), superfit.me

Najnovšie články