Matka dojčí svojich synov, ktorí majú 5 a 6 rokov. Keď zistíte, kedy s tým plánuje prestať, neuveríte

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Matka stále dojčí svojich dvoch synov, ktorí majú 5 a 6 rokov. Povedala, že neprestane, kým sa sami nerozhodnú, že sú pripravení. Jeden syn dokonca tvrdí, že chce byť dojčení do 10 rokov.

Článok pokračuje pod videom ↓

39-ročná Sheryl Wynne hovorí, že dojčenie školopovinných synov je úplne normálne, pretože to medzi nimi upevnilo celoživotné puto a zblížili sa. Ako uvádza portál Daily Mail, matka 6-ročného Rileyho a 5-ročného Myla dojčí aj pred školou, večer a v noci, dokonca aj na ihrisku. Materské mlieko je podľa nej dokonalým rodičovským nástrojom, ktorý pomáha upokojiť deti a utešuje ich, keď sú rozrušené alebo choré.

Negatívne komentáre

Sheryl tvrdí, že dostáva negatívne komentáre od cudzích ľudí a dokonca aj od rodinných príslušníkov. Hoci plánovala prestať oboch dojčiť, keď budú mať tri roky, chce, aby to bolo súčasťou ich rozhodnutia. „To, čo žiadajú, je biologicky normálne, aj keď nie v spoločnosti… môj syn povedal, že sa chce dojčiť kým bude mať desať. Výber nie je iba na mne, je to niečo, čo robíme spolu.“ 

Foto: Wikimedia Commons

Je to súčasť ich vzťahu

Taktiež povedala, že je to súčasť ich vzťahu a jej hlavná motivácia pokračovať v dojčení. Dojčenie vníma ako spôsob, ktorým sa môže so svojimi deťmi spojiť. Jej rodina sa často pýta, ako sa jej deti správajú, vzhľadom na to, že sú dojčené. Dojčenie jej podľa nej pomohlo aj prekonať psychickú situáciu po ťažkom pôrode, ktorý bol pre ňu traumou. Sheryl tiež dúfa, že sa jej podarí rozptýliť niektoré mýty o dojčení či jeho praktizovaní.

Dodala tiež, že pre nich troch je to pekný zážitok aj preto, lebo ich často dojčí naraz. „Proste cítim, že tak to má byť.“