Nechce, aby mala počas pôrodu úľavu od bolesti: Budúca mamička sa dočkala vlny podpory

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Tehotná žena dostala záplavu podpory po tom, čo na sociálnych sieťach zverejnila, že jej partner požadoval, aby počas pôrodu nemala žiadnu úľavu od bolesti.

Ako uvádza portál Tyla, budúca mamička sa podelila o svoju situáciu na jednom fóre a povedala, že sa cítila veľmi vystresovaná reakciou svojej polovičky. Jej partner trval na tom, že nechce, aby si uľavila od bolesti, hoci si myslí, že by to mala byť jej voľba. Neskôr vysvetlila, že názory jej partnera vyšli najavo počas stretnutia s pôrodnou asistentkou, kedy diskutovali o pôrodnom pláne.

Jej partner sa preľakol

Keď im povedali o možnostiach úľavy od bolesti, boli tiež informovaní o tom, že ich dieťa môže byť mierne ospalé. Partnera táto správa vystrašila a hneď povedala, aby odmietla akékoľvek utlmenie bolesti. Priznala, že sa cíti hrozne, pretože si myslí, že má právo na utlmenie bolesti.

Foto: unsplash

Má nízky prah bolesti

„Momentálne som v 34. týždni tehotenstva a včera som si robila pôrodný plán spolu s asistentkou. Bol tam aj môj partner. Všetko išlo fajn, kým nezačala vysvetľovať rôzne dostupné možnosti úľavy od bolesti.“ Informovala ich napríklad o epidurálke a vysvetľovala, že keďže úľava prechádza cez placentu, môže to mať vplyv aj na dieťa.

Ľudia ju podporili

„Teraz som ešte viac v strese, pretože viem, že môj prah bolesti je nízky a cítim, že ak by som si chcela dať niečo na bolesť, mala by som to urobiť. Ženy rodia s úľavou od bolesti už dlho, takže si nemyslím, že je to taký problém, no napriek tomu cítim výčitky.“

tehotenstvo
Foto: pixabay

Ľudia však rýchlo na jej príspevok zareagovali a ubezpečili ju, že je úplne v poriadku, ak si chce od bolesti uľaviť a že je to jej telo a jej voľba. „Milióny žien majú úľavu od bolesti a ich bábätkám sa darí.“ „Dajte si úľavu od bolesti, veď je to vaša vec.“

1
Komentovať