Šikovná mamina vytvára kreatívne bezpečnostné pásy, ktoré môžu zachrániť život aj vášmu dieťaťu

Monika Miková

Foto: pixnio

Mladá matka z Austrálie vytvára nášivky na bezpečnostné pásy, ktorých úlohou je informovať ľudí a zdravotných pracovníkov v núdzových situáciách. Výnimočná myšlienka jej skrsla v hlave z vlastnej skúsenosti, uvádza portál boredpanda.com.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niekedy aj veľmi jednoduchá myšlienka s dobrým nápadom môže uľahčiť život ľuďom a hlavne napomôcť. Austrálčanka Natalie Bell podobne premýšľala nad svojou dcérkou Shae. Jej dcérka je výnimočné dievčatko so zdravotným znevýhodnením. Mamina práve preto premýšľala nad tým, čo všetko sa môže stať, keď sa dostane do nehodovej situácie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Önce Okul Öncesi Hesabı (@once.okul.oncesi) on

Tvorivý nápad s hlbšou myšlienkou

V matke to podnietilo inšpiráciu, aby vytvorila kryt (nášivku) bezpečnostného pásu pre svoje dieťa. Úlohou nášivky je informovať kohokoľvek, kto pomáha Shae o jej stave. Počas jednej noci sa myšlienka začala šíriť prostredníctvom internetu. Natalie v priebehu pár hodín dostala tisíce žiadostí o podobný kryt bezpečnostného pásu.

Tvorivá mamina si preto založila v meste Victoria (Austrália) vlastnú firmu pod názvom Presonalised By Nat. Spoločnosť tvorí položky na mieru väčšinou pre rodičov a deti. Najžiadanejším artiklom je klasická bezpečnostná nášivka so suchým zipsom. Sú na nej jasnými tučnými písmenami na bielom pozadí vyšité nápisy podľa požiadavky, aby boli ľahko čitateľné.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seher 🌱 (@seherogretmenim) on

Natalie sa nedávno vyjadrila na Facebooku: „Vždy sa sama seba pýtam, čo by sa stalo, keby som sa ocitla v autonehode s mojou dcérou. Nebola by som schopná upovedomiť lekárov, o dcérinej diagnóze. Teraz už nad tým nemusím uvažovať vďaka krytom bezpečnostných pásov. Dajú sa vytvoriť na akékoľvek špeciálne potreby, ktoré lekársky tím potrebuje vedieť.“

Kryty sa ľahko pripevňujú na bezpečnostné pásy, alebo iné miesta, ako sú popruhy na batoh. Natalie už vytvorila nášivky na zdravotné problémy ako autizmus, cukrovka, downov syndróm, poruchami sluchu, alebo reči a i. Hoci už existujú lekárske náramky, ktoré nosí väčšina ľudí so zdravotnými problémami. Sú užitočné, ale často ich zakryje oblečenie. To je dôvod, prečo kryty bezpečnostných pásov vynikajú a objasnia každému, kto ich vidí o čo ide. Prví ľudia pri nehode totiž nemusia byť ani zdravotní pracovníci.

Natalie ponúka obaly na svojich stránkach za približne 15 dolárov, pričom varuje: „kvôli vysokému dopytu môže dodanie trvať aj 2-4 týždne.“

Najnovšie články