6 tajomstiev a trikov ako sa stať skutočnou dámou

Lucia Mužlová

„To je ale idiot! Čo ste slepý?“ To je asi najčastejšia reakcia ženy, ktorú práve ošpliechala špinavá voda od prechádzajúceho auta. Dokonca aj keď vodič spomalí, aby sa ospravedlnil, ženy to už často nepočujú. Naozajstná dáma by nemala povedať jediné slovo. Mala by len vodičovi venovať prekvapený pohľad. Potom by sa mala ísť domov prezliecť a prijať úprimné ospravedlnenie od vodiča. Síce vie, že musí zmeniť všetky svoje plány, no nemrzí ju to.

Článok pokračuje pod videom ↓
elegantnazena3
fashion-newest.com

Je ťažké definovať eleganciu. No napriek tomu je jej prítomnosť vždy nezameniteľná. Nachádza sa v spôsobe, akým žena chodí, no aj v tom, akým spôsobom sa vyjadruje, v pohybe jej zápästia a v ľahkosti jej úsmevu. Existuje nespočetne veľa detailov, ktoré môžu z človeka urobiť očarujúcu bytosť. Elegancia je predmetom mnohých článkov filmov a seriálov. Nie je to však niečo, čo sa dá merať. Eleganciu musíte jednoducho precítiť a následne vyžarovať.

„Miss elegancia“ si je vždy vedomá toho, ako vyzerá

elegantnazena1
en.walls321.com

Keď sa na vás ľudia pozrú, čo vidia? Úponáhľanú ženu, ktorá smeruje do práce? Ruky v neustálom pohybe, hlava v oblakoch, ženu stojacu na autobusovej alebo vlakovej stanici, ktorá má ponurý a zachmúrený výraz v tvári. Pýtate sa, ako sa to vlastne stalo? Prečo sa tento neatraktívny trend sa stal vašou pravidelnou normou, ktorú spĺňate? Jednoduchou odpoveďou je, že ak nepracujete na udržaní pekného výrazu tváre, všetko ostatné sa, takpovediac, ponorí do mračien a hmly.
Elegantná žena má stále pod kontrolou to, ako vyzerá. To však neznamená, že by ste mali nútiť do úsmevu po celý čas. Skôr sa príťažlivosť musí stať vašou prirodzenou súčasťou. Žiarte a buďte očarujúca aj keď vás nikto nebude vidieť. Nie je to len o tom vyzerať dobre. Je to o tom, aby si druhí užívali vašu spoločnosť.

Naučte sa milovať sami seba

„Žena, ktorá si ostrihá vlasy je pripravená na to, aby zmenila celý svet…“ (Coco Chanel)

elegantnazena6
thebookoflife.org

Pravá dáma vie, ako sa uvoľniť, ako relaxovať, ako spomaliť. Užíva si počúvanie zvukov ticha. Radšej sa bude pozerať na oblohu ako by mala celý čas „zízať“ na obrazovku svojho mobilného telefónu. Nech robí čokoľvek, nikdy sa nedostane až na samý okraj vyčerpania.
Upracovať sa k smrti len preto, aby sme uspeli v práci alebo u svojich blízkych, nemá zmysel. Je to cesta, ktorá nikam nevedie. Na druhej strane, ak máte pocit, že žijete takpovediac v mieri s celým svetom, máte oveľa väčšiu šancu na úspech doma, aj v práci. Uistite sa, že vaše vnútorné batérie sú dobité a ostaňte žiarivou osobnosťou, ktorá vnesie svetlo aj do života druhých.

Byť elegantná znamená, že vás nič a nikto nevyvedie z rovnováhy

elegantnazena5
tinybuddha.com

Pravá dáma čelí svojmu osudu tvárou v tvár. Nikdy sa neuráža a neberie osobne niektoré poznámky. Nič nie je hlúpejšie ako si myslieť, že osud je vám predurčený. Každý človek niekedy pociťuje sebaľútosť. Záleží len na nás, či nás tieto pocity pohltia, alebo ostaneme pokojné. Ak chce byť žena elegantná, musí sa naučiť ovládať svoje duchovné blaho. Elegantná dáma nikdy nemá potrebu šíriť klebety o nešťastí druhých. Nemá nízke sebavedomie a nikdy by ste u nej nevideli prejav škodoradosti.

Naučte sa prijímať komplimenty

elegantnazena7
telegraph.co.uk

Štýlová žena je vždy v centre pozornosti. Veľmi dobre vie, ako má prijať komplimenty a obdivné pohľady. Vyhýba sa prílišnej popularite a taktiež nikdy ňou nebude zaslepená. Je si vedomá svojej vlastnej ceny. Keď jej muž pochváli napríklad peknú blúzku, nikdy neodpovie: „Ale prosím ťa, tá blúzka je stará, už ju mám dlho.“ Žena, ktorá má štýl a zdravé sebavedomie, to jednoducho berie ako samozrejmosť a na oplátku sa len pekne a úprimne poďakuje.

Pravá žena je spokojná so svojím telom

elegantnazena8
huffingtonpost.com

Ak si stále myslíte, že že elegantná žena musí mať úzky pás, žiadne boky a byť štíhla, tak je najvyšší čas na to, aby ste sa tomuto stereotypu zasmiali a rýchlo naň zabudli! Existuje mnoho žien, ktoré majú nejaké to kilo navyše, no sú to stále elegantné ženy, ktoré vedia poukázať na svoje prednosti.  Na to, aby bola žena atraktívna, nemusí mať značkové, vypasované oblečenie veľkosti XS a drahé šaty či šperky. Je to práve naopak. Oblečenie by malo ladiť s jej postavou a osobnosťou. Byť plnoštíhla je krásne, no v dnešnej dobe obmedzované požiadavkami modernej módnej scény.

Elegancia nie je nikdy otrok pravidiel a konvencií

elegantnazena2
pleasurephotoroom

Posledným tajomstvom je, že skutočná dáma je vždy správne naladená a pripravená na situáciu, ktorá práve nastala. Na piknik už viac nemusíte nosiť priliehavé sako. Ak idete niekam na prechádzku, nepotrebujete opätky a dokonca v týchto horúcich letných dňoch nemusíte dodržiavať prísne pravidlá obliekania. Počúvajte svoju intuíciu. Ak máte pocit, že vám pristanú rozpustené vlasy, noste ich. Ak radi nosíte kratšie sukne aj keď viete, že nemáte ideálne nohy a zadok, noste ich! To isté platí v prípade štíhlych žien. Hanbíte sa za to, že máte napríklad malé prsia a preto nechcete nosiť výstrihy? Noste ich! To, čo robíte, nesmie nikdy uväzniť vašu individualitu. Svet a šaty nemusia byť vždy len čiernobiele.

elegantnazena
thehautemess.com

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články