Mamička zdieľala domácu úlohu z matematiky pre druhákov a nikto ju nevie vyriešiť. Dokážete prísť na výsledok?

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Mamička zdieľala fotku domácej úloh svojej dcéry s prosbou o pomoc. Úloha z matematiky jej totiž nedávala zmysel a zvládla popliesť celý internet.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Tyla, sú ľudia, ktorí sa najviac tešili na to, že v momente, ako skončia školu, už nikdy nebudú musieť rátať príklady z matematiky. Takto to však nefunguje, keďže v momente, ako máte deti, musíte sa pripraviť na to, že raz budú potrebovať pomoc s domácou úlohou. To sa stalo aj tejto mamičke, ktorá bola z úlohy svojej druháčky taká zúfalá, že sa obrátila s prosbou o pomoc na internet.

2nd grade math question that we can’t figure out.
byu/No_Personality1984 inaskmath

Nevyriešiteľná úloha

Mamička pridala fotografiu domácej úlohy, na ktorej bolo vidieť, že sa ju spoločnými silami už predtým pokúsili rozlúštiť, ale márne. K fotografii pridala popis: „Úloha z matematiky pre druhú triedu, ktorú nevieme vyriešiť.“ 

„Zasekla som sa!! Toto je asi veľmi ľahké, ale po hodine som v koncoch! Druhá trieda!!!“ priznala mamička.

Zadanie znie: „Vytvor rovnicu. Rovnica musí mať 1-, 2- a 3-ciferný sčítanec a použité musia byť všetky tieto číslice.“ Dokopy by tak malo byť využitých 6 čísel, no v ponuke ich je až deväť a použité musia byť všetky. Rovnica musí byť zostavená z čísel 6, 6, 2, 2, 8, 8, 0, 0 a 0.

Mnohí komentujúci sa na túto úlohu dívali rovnako ako mama, očakávajúc niečo komplikované a vysvetlili, že formulácia tejto úlohy je zbytočne mätúca. V skutočnosti pritom ide o jednoduchú úlohu, ktorá vôbec nie je komplikovaná a dokonca má viac riešení. Keďže ide o vytvorenie rovnice, využitých bude všetkých deväť čísel a zvyšné tri vytvoria jej výsledok.

Rovnica tak môže vyzerať takto: 2 + 60 + 800 = 862 alebo takto: 800 + 60 + 2 = 862 alebo takto: 8 + 20 + 600 = 628 alebo takto: 200 + 80 + 6 = 286. Niektorí tiež rozmýšľali, či by mohla vyzerať aj takto: 0 + 80 + 206 = 286, pričom sa ľudia nevedeli zhodnúť, či sa dá 0 považovať za jednocifernú číslicu. Tak či onak však mamičke pomohli vyriešiť príklad a ukázali jej, že niekedy naozaj netreba veci komplikovať.

Najnovšie články