Titul princa získal ako 9-ročný a svojmu otcovi sa postavil iba raz. Tieto fakty ste o princovi Charlesovi nevedeli

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Princ Charles včera oslávil 73 narodeniny. Získal množstvo gratulácií od členov kráľovskej rodiny, a to aj na sociálnych sieťach.

Budúci kráľ Anglicka oslávil v nedeľu narodeniny a väčšina ľudí si uvedomila, že všetka pozornosť sa upriamuje práve na jeho synov. Jeho život je však tiež celkom zaujímavý a množstvo faktov ste o ňom určite nevedeli. Ako uvádza portál MentalFloss, princ Charles bol prvým dieťaťom, ktoré sa narodilo v Buckinghamskom paláci v 20. storočí. Kráľovná Alžbeta ho porodila ako 22-ročná.

Titul dostal ako 9-ročný

Titul princ z Walesu dostal už ako 9-ročný. Hoci by sa možno zdalo, že tento titul sa prideľuje automaticky, nie je to tak. Titul princ z Walesu sa udeľuje iba mužskému dedičovi, taktiež mu bol udelený aj titul gróf z Chesteru.

Foto: profimedia

Pravdepodobne si zmení meno

Je veľmi pravdepodobné, že Charles zmení meno, keď sa dostane na trón. Množstvo panovníkov si mení meno podľa predchádzajúcich kráľov. Je pravdepodobné, že sa z neho stane kráľ George VII., keďže je to jeho tretie meno, no tieto informácie nie sú potvrdené.

Napísal knihu pre deti

Mnohí ľudia tiež nevedia, že princ Charles hrá na violončelo. Napísal tiež knihu pre deti a je po ňom pomenovaný druh žaby. Ako uvádza portál Strawberry tours, Charles zároveň stále jazdí na aute, ktoré dostal ako 21-ročný. Zaujímavosťou je, že jazdí na biopalivo, ktoré je vyrobené z prebytočného vína. Bol tiež prvým kráľovským dedičom, ktorý získal univerzitný titul na Trinity College Cambridgeskej univerzity.

Foto: TASR/AP

Pohádal sa s otcom

Zaujímavosťou tiež je, že sa svojmu otcovi postavil len raz. Hovorí sa, že princovi Philipovi raz pri hádke povedal, aby si uvedomil, že sa rozpráva s budúcim kráľom. Táto historka však nie je potvrdená. Ďalšia z takýchto zaujímavostí hovorí o tom, že spáva zásadne nahý.

0
Komentovať