Emília Vášáryová priznala, že sa neteší na dôchodok. S jej slovami sa stotožnia mnohí seniori

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Známa herečka je už v pokročilom veku, no o dôchodku nechce ani počuť. Život bez práce si totiž nedokáže predstaviť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Herečka Emília Vášáryová najnovšie poskytla rozhovor pre Rádio Regina. Hoci má už 81 rokov, o dôchodku nechce ani počuť. Práca ju totiž nielenže napĺňa a má z nej radosť, ale príklad si berie z ďalších pracovitých žien vo svojej rodine. Pracovné návyky si pritom herečka budovala už od detstva.

Foto: Profimedia

Berie si príklad z babky

„Som z takej rodiny, kde sa vždy veľa pracovalo. Je pravda, že u nás sa robí, robí, robí a potom všetci padnú a umierajú dosť mladí v našej rodine,“  prezradila Emília hneď na začiatok. Príkladom je jej stará mama. „Mnohokrát, keď mi už bolo najhoršie, tak som si spomenula na svoju starú mamu, ako každé ráno o štvrtej vstávala a drela až do večera,“ spomína herečka.

Pracovitosť jej tak nikdy nebola cudzia, no priznala, že nad dôchodkom už kedysi premýšľala. „Už som mala v úmysle, že to skončím, ale potom prišiel ten Covid. V tom čase som prestala učiť. 30 rokov som učila na škole,“ priznala Emília. Čas, kedy sedela doma počas tohto obdobia, opísala ako strašný. Prezradila: „Hovorila som si, že keby som takto bola pokračovala, tak tu už určite nie som a potom som pochopila, že mám ešte 7 alebo 8 rolí v divadle a musím sa vrátiť a pochopila som, že mi to vlastne strašne chýba.“ 

Ja sa neteším na dôchodok. Strašne ma znervózňuje, keď v rádiu začnú týždeň so slovami, že jaj bože, zase je tu pondelok a treba ísť do práce. A čo by sme iné robili? Ja si neviem predstaviť, čo by som robila. Vylihovala stále doma, alebo čo?“ povedala. Do práce sa navyše vždy teší na svojich kolegoch a je rada, keď môže pracovať s mladými ľuďmi.

Pracovitá je od detstva

Najnovšie články