Známa balerína prezradila tajomstvo všetkých tanečníkov z divadla. Na noc dávajú do pohára lyžičku s medom a tu je dôvod prečo

Monizz

Stále chceme vyzerať mlado a hľadáme nekonečné recepty na krásu, investujeme peniaze do neuveriteľných kozmetických prípravkov. Vyzerať mlado a krásne nie je o tom. Krása musí vyžarovať z človeka, z jeho vnútra a z pohody, ktorú prežíva. Staré baleríny vedia, ako na to!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Užívať si život a každú jeho chvíľu je tajomstvom a schopnosťou, ktorú nadobudne len málokto. Ak sa rozhodnete byť šťastné, nič vám nemôže stáť v ceste. Jedine vy sama. Byť stále zaneprázdnená tým, čo nás baví, vedieť využiť svoj voľný čas či radovať sa z detí, vnúčat a okolitého sveta. Nemôže to byť až také ťažké!

Ako sa zbaviť pochybností?

Dnes už dámy v rokoch, kedysi známe ruské baleríny, v tom majú jasno. V jednom rozhovore prezradili, čo robili ako mladé, keď mali pochybnosti a báli sa, koľko ešte na javisku vydržia. Tie, ktoré neboli krásne, ohybné a jasne viditeľné, totiž rýchlo odchádzali z javiska do „dôchodku“. Ich vek často nestihol presiahnuť ani 35 rokov a opona za nimi padla. Tajomstvom vytrvalosti a krásy bola jednoducho vnútorná harmónia a vyrovnanosť.

Nejedli sme špeciálnu stravu, žiadne zdravé veci, len to, čo sme chceli. Vtedy také niečo vlastne ani nebolo. Najradšej sme mali na obed kyslé slede so zemiakmi z bufetu. Všetko bolo o nastavení mysle. Museli sme sa jednoducho vyrovnať so skutočnosťou, že ak nebudeme na sebe pracovať, nebudeme sa tešiť z maličkostí všedných dní, ostaneme smutné, a to sa odrazí na našich výkonoch, v našich životoch, a aj na našich tvárach.“

pixabay.com

Kedysi sa v cárskom Rusku tradovalo, že večnú mladosť zachová striebro a med. Z toho vznikol jednoduchý recept, na ktorom sa dnes už baleríny smejú, no zároveň priznávajú, že ho praktizovali aj oni. Možno to bola práve psychika a viera v to,  že im táto malá drobnosť pomôže udržať si mladosť a krásu, ale všetkým sa to podarilo a kariéru končili takmer ako štyridsiatničky. „Povedali nám, aby sme si vzali pohár, striebornú lyžicu a med s citrónom. Lyžicu medu sme mali zaliať vodou a do nej vložiť polovicu citróna. To všetko sme mali urobiť večer po predstavení a nechať to v pohári cez noc. Ráno sme o mali vypiť. A my sme to naozaj robili!“

pixabay.com

Tradícia, ktorá sa v Rusku doslova dedila, pochádza pravdepodobne zo starých povier. Tie mali a dodnes aj majú v Rusku silnú moc. Neradno sa s nimi zahrávať a neradno sa z nich smiať. Tieto staré dámy však nad tým všetkým už len mávajú rukou. „Dnes je smiešne, že sme jedli med striebornou lyžicou a dusili sa kyslým citrónom. Aby sme sa držali v nálade, hýbeme sa aj keď sme už staré.“ Pravidelné prechádzky, občasné cvičenie v rámci ich fyzických možností a rozhodnosť byť šťastnými robí z týchto dám naozaj harmonické a veselé bytosti.

pixabay.com

Možno by sme sa od týchto dám mali viacerému priučiť. Veď žiť trochu inak, pozitívnejšie a radostnejšie môže byť veľkým plusom nielen pre nás, ale aj pre naše okolie. Možno netreba veriť poverám, no treba sa snažiť vo svojom živote len zmeniť uhol pohľadu a nastavenie mysle. Čo si o tom myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Keď som ráno začínala s týmto jedným produktom, prebytočné kilá šli dole aj bez cvičenia. Čo by sme na raňajky mali jesť a čo, naopak, nie?

zdroj: babskeveci.sk (M)