Mamička nalepila svojej dcére na topánky niekoľko medených mincí. Keď zistíte, prečo to urobila, budete nadšení

Monizz

Nadovšetko ich milujeme, no niekedy nás ich vrtochy tak otravujú, až máme pocit, že z nich zošalieme. Podobné situácie má na dennom poriadku britská mamička, ktorú jej malá dcéra privádzala každý týždeň do zúrivosti novými a novými vrtochmi. Raz chcela byť hokejistka, inokedy tanečníčka. Najnovšie sa jej však zapáčil step.

mince8587989414_8dce0cd268_z-1
flickr.com

Malá tanečníčka

Keď dievčatko vyrukovalo s návrhom, že chce chodiť na hodiny stepu, pretože sa jej páči, ako topánky cinkajú o zem, unavená matka sa uchýlila k bizarnému nápadu. Vzala topánky svojej dcérky a prilepila jej medené mince na spodnú stranu tenisiek. Tie obula malej a v zúfalstve povedala: „Tak, a teraz môžeš stepovať, koľko len chceš!“. Dievčatko sa nápadu potešilo a krátkodobý záujem mamičku vyšiel nanajvýš lacno.

mincepennies11
4herreras.blogspot

Deti milujú zvuk

Z tejto milej príhody, kedy si matka nevedela dať s dcérou rady a v zúrivom zúfalstve schytila a takpovediac zničila tenisky sekundovým lepidlom, vznikol vo Veľkej Británii hotový trend. Mamičky svojim škôlkárom začali hromadne lepiť mince na topánky a chodiť s nimi po ulici. Deti mali radosť, ktorá hraničila s bláznovstvom a skákali na cvengajúcich topánkach toľko, až si učiteľky začali pochvaľovať, že deti poobede dobre spávajú. Darmo, fyzická únava spraví svoje.

mincepennies10-1
4herreras.blogspot

Praktické využitie nepraktických medenáčov

Medené mince nikto v peňaženke nenosí rád, no napriek tomu by ste ich nemali všetky zakaždým vyhodiť v potravinách na pult pokladníčke. Môžu sa zísť pri viacerých činnostiach, kedy vám nič neposlúži lepšie. Napríklad pri kladení nových dlaždíc. Môžete si pomocou nich overiť, či sú škáry všade rovnaké a či vás po zaschnutí špárovacej hmoty nečaká nemilé prekvapenie v podobe krivých miest.

mincespacers
pinterest.com

Medené mince sú vynikajúcim domácim testerom opotrebovanosti pneumatík. Metódu mince využívajú ľudia po celom svete na to, aby zistili, či sú pneumatiky stále rovnako pevné. Ak sa mince neudržia v drážkach, je načase uvažovať nad výmenou pneumatiky. Značí to totiž opotrebovanosť materiálu.

Dorovnávanie nerovností

Mince môžu byť perfektné aj na dorovnávanie nôh stolov alebo stoličiek na vonkajších priestranstvách. Ak máte na chate alebo na záhrade stôl či stoličky, ktoré sa pod vami hýbu, jednoducho ich podlepte medenou mincou a tá tam vydrží donekonečna. V prípade nábytku na vonkajšie využitie sa neoplatí podlepovať nohy penovými alebo textilnými výplňami, ako to robíme pri interiérovom zariadení. Pod vplyvom poveternostných podmienok, dažďa alebo prílišnej horúčavy sa po niekoľkých dňoch odlepia. Za to minca a sekundové lepidlo, to je záruka úspechu.

„Repelent“ proti slimákom

Slimáky neznášajú meď. Ich sekrét reaguje s kovmi tak, že ich kopne ako elektrina. Väčšina slimákov sa teda medeným minciam pudovo vyhýba. Ak máte problém s týmito škodcami, rozložte vo vašej záhrade na problematických úsekoch medené mince alebo ich jednoducho vložte zľahka do pôdy. Po slimákoch sa len tak zapráši.

mincepennysnail
pinterest.com

Nejde im matematika?

Máte doma školákov, ktorí by potrebovali precvičiť matematické myslenie, lenže pri pracovných zošitoch sa im to akosi nechce? Úplne chápeme. Prirodzená forma hry je oveľa lepšia, preto vašim drobcom nasaďte gumáky a pátračské okuliare a vyšlite ich na výskumnú expedíciu po dome, v ktorom ste ukryli určitú sumu medených centov. Každý deň budú musieť deti vyzbierať určitú sumu drobných, a tak si ľahko a efektívne precvičia počty. Táto hra je ako stvorená pre prváčikov!

mincepennies2
rubberbootsandelfshoes.com

Jemná motorika

Každý rodič vie, aké dôležité je trénovať jemnú motoriku. Pri škôlkároch je táto hra fantastická v tom, že sa pri nej nielen zabavia, ale im bude aj užitočná. Nasypte do detskej vaničky alebo domáceho vonkajšieho pieskoviska ryžu a mince. Nechajte vaše dieťa, nech drobné hľadá a potom ich hádže do nádoby s úzkou štrbinkou.

mincepennies1
littlebinsforlittlehands.com

Hľadači pokladov

Vidíte na chodníku ležať cent a obídete ho? Ak zdvihnete každú jednu mincu, okolo ktorej ste doteraz len prešli, sumu nazbieranú za mesiac môžete venovať jednému bezdomovcovi, ktorý stáva v blízkosti vášho bydliska alebo pracoviska, prípadne si ich môžete odložiť vy. Nezabúdajme, že aj centy sú peniaze a hoci nám nie sú milé, sú potrebné. Ako sa hovorí, minca k minci…

mincelovepennies
kindnessgirl.com

Názorné využitie mincí

Pozri aj: Každé leto som sa borila s tým istým problémom: ako si vydepilovať nohy bezbolestne. Keď mi poradila kamarátka tento babský recept, chĺpky boli preč

zdroj: babskeveci.sk (Monika), lifeaspire.com

0
Komentovať