Na prvý pohľad obyčajná fotografia. Toto je však smutný dôvod, ktorý dohnal 6-ročné dievčatko až do nemocnice

Lucia Mužlová

Foto: facebook

Fotografia, z ktorej mnohých zamrazí. Hneď, ako sa objavila na sociálnych sieťach, stala sa virálnou a to hneď z niekoľkých dôvodov. Je na nej dievčatko, ktoré má len 6 rokov. Na prvý pohľad možno fotografia nie je ničím zvláštna ani výnimočná. Keď však pochopíte aj jej odkaz, možno ju budete zdieľať tiež.

Carrie Golledge pochádza z Devonu a je mamičkou len 6-ročnej Sophie. Na svojom Facebooku zdieľala práve spomínanú fotografiu spolu s úprimným odkazom. Príspevok zdieľalo už viac ako 280-tisíc ľudí.

Foto: facebook

„Takto vyzerá šikana. Toto je moja 6-ročná dcérka, ktorá bola po šikane hospitalizovaná v nemocnici. Toto je moje dieťa, ktoré má tak krásne srdce a napriek svojej chorobe len nechce, aby sa „niekto dostal do problémov“. Toto je moje dieťa, ktoré prestalo jesť, preplakalo sa až do spánku a kvôli svojim úzkostiam sa počas noci budilo viac ako 20- krát za hodinu. Toto je moje dieťa, ktoré bolo emocionálne zneužívané a šikanované svojou „najlepšou kamoškou“ tak veľmi a tak dlho, že si začalo myslieť, že je to v poriadku.

Toto je moje dieťa, ktoré bolo nespočetne veľakrát v nemocnici kvôli svojim stavom úzkosti. Toto je moje dieťa, ktoré bolo v škole karhané za to, že rozprávalo príbehy. Toto je moje dieťa, ktorému sa ostatní rodičia na sociálnych sieťach vysmievali len preto, že má také čisté srdce.

Toto je moje dieťa, ktoré zažíva šikanu a škola povie len: veď sú to 6 ročné deti. Toto je moje dieťa, ktorému škola povedala, že ono by sa malo hanbiť a ráno mu zavreli dvere pred nosom. Toto je moje dieťa, ktoré skončilo tak zle, že sme museli zmeniť školu. Toto je moje dieťa, ktoré by určite nemalo prechádzať podobnými situáciami. Toto je moje dieťa, ktorého príbeh bol manipulovaný a prekrútený ľuďmi, ktorí by ju mali ochraňovať v škole, kde má byť pod ich ochranou.

Toto je moje dieťa, ktoré nechce, aby sa niečo podobné dialo iným deťom. Toto je príbeh mojej dcérky, ktorý zdieľame, lenže ona je len jedna z mnohých ďalších. Prosím pomôžte a zdieľajte tento príbeh. Ukážme jej podporu, ktorej sa jej nedostalo ani v priestoroch školy, ktorú navštevovala.“

Ako by ste sa zachovali vy? Šikana je neustále obrovským problémom na školách. Často sa nám deje rovno pred očami, no nie sme schopní ju vidieť. Škola by mala jednoznačne obetiam šikany preukázať dostatočnú podporu a rešpekt a to hlavne z dôvodu, že je to miesto, kde sa takéto veci stávajú najčastejšie, aj keď by sa nemali. Prejaviť štipku súcitu a podpory je to najmenej, čo môžeme obetiam šikany preukázať.

Pozri aj: Milujú svoje dcérky nadovšetko. 13 fotografií oteckov, ktoré sú dôkazom pravej lásky a silného puta

Lucia M., ladbible.com

Najnovšie články