Kráľovná Alžbeta má dôvod na radosť. Do rodiny pribudlo ďalšie dieťatko

TASR

Foto: TASR/AP

Britská princezná Beatrice a jej manžel Edoardo Mapelli Mozzi privítali svoje prvé spoločné dieťa. Ich dcéra, ktorej meno ešte nezverejnili, sa narodila v sobotu v londýnskej nemocnici, informovala v pondelok stanica BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Buckinghamský palác oznámil, že matka i jej dcéra „sa majú dobre“ a starí aj prastarí rodičia dieťaťa sú „potešení“. Dievčatko je 11. v nástupníckej línii na britský trón, pričom je 12. pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. Beatrice (33) je staršou dcérou princa Andrewa, vojvodu z Yorku a Sarah, vojvodkyne z Yorku. Andrew je synom kráľovnej. Mapelli Mozzi (37) je podnikateľ s nehnuteľnosťami talianskeho šľachtického pôvodu. Pár sa zosobášil minulý rok v júli.

Ďalšie dievčatko

Mapelli Mozzi má už syna z predchádzajúceho vzťahu so svojou s bývalou snúbenicou Darou Huangovou. Beatrice je tak jeho nevlastnou matkou. Beatrice sa zároveň vo februári prvýkrát stala aj tetou po tom, ako jej sestra, princezná Eugenie, porodila syna menom August.

Foto: TASR/AP

Princezná Beatrice, ktorá nemá toľko oficiálnych kráľovských povinností ako niektorí iní poprední členovia monarchie, pôsobí v softvérovej firme Afiniti ako viceprezidentka pre partnerstvo a stratégiu. Je tiež patrónkou viacerých charitatívnych organizácií.