Zomrel svetoznámy televízny šéfkuchár. Inšpiroval aj Jamieho Olivera

TASR

Foto: pixabay.com

Podobne ako medzi hercami aj spevákmi, tak aj medzi šéfkuchármi vládne rivalita. Mnohí sa však navzájom inšpirujú a to je aj prípad televízneho šéfkuchára Garyho Rhodesa, ktorý miloval britskú kuchyňu.

Anglický televízny šéfkuchár Gary Rhodes, ktorý bol známy svojou vášňou pre britskú kuchyňu, zomrel v utorok vo veku 59 rokov. Zomrel v Dubaji, kde viedol dve svoje reštaurácie – Rhodes W1 a Rhodes Twenty10, informoval v stredu spravodajský server BBC.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gordon Ramsay (@gordongram),

Podľa vyhlásenia rodiny skonal, keď bola „po jeho boku jeho milovaná manželka Jennie“. Rodina poďakovala všetkým za podporu a požiadala v tomto čase o rešpektovanie súkromia. Rhodes si otvoril prvú reštauráciu v roku 1997. Objavil sa v televíznych programoch Masterchef, Hell’s Kitchen a vo vlastnom seriáli Rhodes Around Britain.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jamie Oliver (@jamieoliver),

Úctu mu vyjadrili známi šéfkuchári z Británie aj zo zahraničia, kde si vybudoval svojimi reštauráciami medzinárodné renomé. Gordon Ramsay uviedol na Instagrame, že Rhodes bol fantastickým šéfkuchárom, ktorý preslávil britskú kuchyňu. Jamie Oliver označil Rhodesa za „úžasného veľvyslanca britskej kuchyne“ a povedal, že ho ako mladého šéfkuchára veľmi inšpiroval.

Najnovšie články