Stačila jedna scéna a ľudia zostali pobúrení. Toto vyvolalo obrovskú kritiku filmu o Meghan a Harrym

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Celovečerný film o princovi Harrym a Meghan Markle sa stretol s obrovským pobúrením. Dôvodom je hneď úvodná scéna, v ktorej Meghan zomrie pri autonehode.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Independent, film Harry & Meghan: Escaping The Palace zobrazuje udalosti, ktoré viedli k tomu, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu v roku 2020 odstúpili od kráľovských povinností a tiež ich kontroverzný rozhovor s Oprah Winfrey. Ide už o tretí film o kráľovskom páre, ktorý nadväzuje na Harry & Meghan: Kráľovská romanca z roku 2018 a následný film z roku 2019.

Mnohí ľudia zostali pobúrení

Pobúrenie spôsobili zábery Meghan Markle, ktorá je zobrazená pri autonehode, podobnej tej, pri ktorej v roku 1997 zahynula princezná Diana. V scéne je obklopená fotografmi, leží pod prevráteným autom a Harry sa ju snaží vyslobodiť. Scéna vo filme sa odohráva ako sen princa Harryho a keď sa zobudí, je pri ňom Meghan a jeho syn Archie. Zábery sú na sociálnych sieťach odsudzované a mnohí ich označili za choré a nechutné.

Nevhodný nápad

„Vážne si niekto myslel, že toto je dobrý nápad?“napísal jeden komentujúci. „Choré, choré, choré.“ Predstaviteľom Harryho je Jordan Dean a predstaviteľku Meghan stvárňuje Sydney Morton. Podľa mnohých ľudí je tento film vrcholom nevkusu a je akýmsi oslavným pokusom očistiť meno Harryho a meghan. Avšak práve scéna, ktorá má byť pripomenutím princeznej Diany, mnohých pobúrila. Podľa mnohých snaha urobiť z Meghan Dianu, je neuveriteľne nevkusná.