Objavila sa ďalšia vtipná príhoda so zosnulým princom Philipom. Toto kráľovnú Alžbetu veľmi hnevalo

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Členovia kráľovskej rodiny si pospomínali na zosnulého princa Philipa v sérii milých videí, kde takmer každý povedal niečo milé alebo vtipné, čo urobil.

Článok pokračuje pod videom ↓

Princ Philip zomrel v apríli tohto roka vo veku 99 rokov a bolo o ňom známe, že je veselá kopa. Ako uvádza portál Daily Mail, mal rád ostrý humor aj sarkastické poznámky a sám seba nebral príliš vážne. Princ William vo videu spomenul, ako sa raz prechádzali po škótskom vidieku a stretli niekoľkých mladých ľudí. Jeden malý chlapec mu povedal: „Choď dedko.“ On sa len s úsmevom otočil na princa Williama a povedal mu: „Tá dnešná mládež.“

Foto: TASR/AP

Vtip, ktorý kráľovnú netešil

Video sa plánovalo uverejniť pri príležitosti 100 narodenín princa Philipa, teraz je však milou spomienkou. Mnohí spomenuli jeho ťažké detstvo, kariéru v námorníctve, spôsob, akým sa zhostil svojej úlohy v kráľovskej rodine, ale aj záujem o knihy a varenie. Jedna z najvtipnejších príhod bola tá, ktorú hral roky na svoje vnúčatá. Podstatou vtipu bolo, že zavolal jedno z vnúčat, aby sa prišlo pozrieť na to, čo je vo vnútri horčice. Keď sa naklonilo nad otvor, princ Philip tubu stlačil a horčica vyprskla na tvár, poprípade na nábytok, keď dieťa stihlo uhnúť.

Foto: TASR/AP

Všetci sa zhodli v tom, že princ Philip vôbec nestál o veľkolepé oslavy pri príležitosti jeho jubilea. Nielen, že sa na to necítil, ale lepšie sa mal v kruhu svojej blízkej rodiny.