Seriálová Xena už zajtra oslávi 56 rokov. Na najnovších fotkách by ste ju nespoznali, je z nej blondína

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Známa ikona z 90. rokov už zajtra oslávi 56. narodeniny. Čierne vlasy však u nej nečakajte, dnes je blondínou a vlasy nosí ostrihané nakrátko. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Entertainment.ie, Lucy Lawless mala 27 rokov, keď sa stala ikonickou princeznou bojovníčkou a jej postava Xeny znamenala veľkú zmenu pre televíziu, ako ju diváci poznali dovtedy. Ako Xena totiž ukázala, že diváci potrebujú viac silných ženských hrdiniek a po jej úspechu dostali priestor postavy ako Sabrina – mladá čarodejnica, alebo Buffy, premožiteľka upírov. Odvtedy však prešlo už 29 rokov, no Xena stále ostáva jednou z jej najznámejších rolí.

Foto: Profimedia

Má mnoho talentov

Ako píše portál Looper, Lucy sa ako hosťujúca postava objavila v rôznych ďalších seriáloch, napríklad v seriáli Veronica Mars, kde si zahrala agentku FBI. Pozorní diváci si ju však mohli všimnúť aj v Simpsonovcoch, alebo v seriáli Dva a pol chlapa. Jej druhou najznámejšou rolou je však postava Diane Lewis v seriáli Parks and Recreation. Tam si zahrala slobodnú matku, ktorá sa neskôr zamiluje a vydá za Nicka, ktorého si zahral Ron Swanson.

Lucy však nebola vždy len herečkou. V roku 2009 súťažila v austrálskej speváckej súťaži Celebrity Duets, ktorú takmer aj vyhrala, nebyť Alfonsa Ribeira. Okrem toho však účinkovala aj v muzikáli a hudobných epizód sa dočkala aj ako Xena.

Okrem hereckého a speváckeho talentu má Lucy tiež v srdci miesto pre ekológiu. Je aktivistkou, ktorá sa zaujíma o klimatické zmeny a v roku 2012 spolupracovala s organizáciou Greenpeace ako ambasádorka.

Pritom všetkom je Lucy Lawless manželkou a mamou troch detí. Herečka z Nového Zélandu sa v roku 1998 vydala za Roberta Taperta, exekutívneho producenta seriálu Xena, s ktorým má dvoch synov a s ktorým sú dodnes. Z predchádzajúceho manželstva, ktoré skončilo v roku 1995, s Garthom Lawlessom, má zas najstaršiu dcéru.

Foto: Profimedia

Najnovšie články