Pápež František má pre ľudí silný odkaz: Svetlo Vianoc nemôže vypnúť žiadna pandémia

TASR

Pápež František, foto: TASR - AP Photo/Alessandra Tarantino

Pápež František poslal v nedeľu svetu, ktorý zápasí s pandémiou koronavírusu, vianočné posolstvo nádeje a odolnosti. Na pravidelnej spoločnej nedeľnej modlitbe Anjel Pána na Námestí svätého Petra vo Vatikáne sa zišli desiatky veriacich a pápež sa im tradične prihovoril z okna Apoštolského paláca.

Poukázal na to, že na námestí už stojí vianočný strom a pripravuje sa aj Betlehem, vyobrazenie znázorňujúce Svätú rodinu pri narodení Ježiša. „Tieto symboly Vianoc sa už pripravujú, aj v mnohých domácnostiach, aby potešili deti a tiež dospelých. Sú to symboly alebo prejavy nádeje, predovšetkým v týchto ťažkých časoch,“ povedal František, ktorého citovala tlačová agentúra DPA.

Foto: TASR/AP

Tomuto nezabráni pandémia

Vyzval však veriacich, aby zašli ďalej, aj za tieto „symboly“ Vianoc, a ponorili sa do ich „významu“ a podstaty. A tým je „Ježiš, Božia láska“ a „nekonečné dobro“, ktoré prejavil voči svetu. „Toto svetlo nemôže vypnúť žiadna pandémia, žiadna kríza,“ uviedol pápež a dodal: „Vpustime ho do našich sŕdc a pošlime ďalej tým, čo to najviac potrebujú.“

0
Komentovať