Misska, ktorá prepisuje históriu. Na prestížnu súťaž Miss Universe pôjde Španielov reprezentovať táto transsexuálna kráska

Lucia Mužlová

Čo je na tom zvláštne? Angela Ponce je historicky prvá transsexuálka, ktorá vyhrala takéto ocenenie. V Španielsku zaplnila titulky všetkých médii a to právom. Nielen, že sa nič podobné v histórii neudialo, no zároveň ide o ďalší míľnik, ktorý nás posúva k lepším, tolerantnejším zajtrajškom. Len pre zaujímavosť, jún je celosvetovo považovaný za mesiac prideov a práve v jeho posledný deň získala Angela toto pyšné ocenenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

V decembri pôjde Španielov reprezentovať na Filipíny, kde sa bude konať Miss Universe. V žiare reflektorov sa Angela objavila už druhýkrát. Prvýkrát to bolo v roku 2015, kedy reprezentovala mesto Cadiz. V tom roku však na plnej čiare vyhrala titul Miss Mireia Lalaguna Royo, ktorá získala aj titul Miss World.

Na svojom Instagrame Angela napísala, že jej cieľom nie je šíriť rešpekt a rozdielnosť lgbt+ komunity len v Španielsku, ale všade na svete. Súťaž Miss Universe po prvýkrát umožnila zúčastniť sa transsexuálke v roku 2012. Bola ňou Jenna Talackova, tej sa však podarilo umiestniť „len“ v top dvanástke. V dôsledku toho bola súťaž obvinená zo zaujatosti.

Pozri aj: Má len 17 a pravdepodobne bude prvým človekom na Marse. Je možné, že už nikdy neuvidí svojich rodičov

cosmopolitan.com

Najnovšie články