Originálna slovenská výzva pre osamelých seniorov pokračuje. Do krabice od topánok im ľudia balia darčeky pod stromček

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?)/archív TASR

Už minulý rok sa na Slovensku rozbehla krásna akcia pre seniorov. Akcia s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sa stala naozaj populárnou, preto sa organizátorky rozhodli rozbehnúť ju aj tento rok.

Článok pokračuje pod videom ↓

Rok 2020 je skutočne špecifický a keďže sa mnohí ľudia rozhodli, že pre bezpečnosť svojich rodičov a starých rodičov nebudú riskovať návštevy, práve teraz by sme sa mali zamerať na to, aby sme dôchodcov čo najviac potešili. Projekt založila Janka Galatová. Prvotne oslovila svojich známych, aby sa zapojili do zbierky darčekov pre seniorov domovoch dôchodcov.

Krabice sa zbierajú do začiatku decembra

Do zbierky sa potom aktívne zapojila aj Silvia Slobodová, Veronika Slneková a Erika Slamková, ktoré začali zastrešovať projekt vo svojom okolí ako kontaktné osoby. Pre tento rok začali kontaktné osoby zháňať už v októbri a ako informovali na stránke na Facebooku, krabice zbierajú od 23.11. do 6.12.2020.

Foto: Unsplash

Všetko nájdete na stránke

Vytvorili dokonca aj webovú stránku s názvom Kolkolasky.sk, kde môžu nájsť potrebné informácie všetci, ktorí sa chcú zapojiť. Projekt má svoje vlastné pravidlá, ktoré nájdete práve na stránke, kde tiež nájdete rôzne tipy, čo by ste mohli do balíčka dať. Najčastejšie je to práve drogéria, káva alebo čaj, krížovky, či knižka. Najlepšie je, samozrejme, informovať sa u konkrétnej osoby, ktorá zastrešuje dané mesto, v ktorom sa zbierka organizuje. Zároveň však nie je problém krabicu darovať, aj keď ste z iného mesta.

Foto: unsplash

Zbierka sa však organizuje v naozaj veľkom množstve miest po celom Slovensku. Ak aj vy chcete pomôcť a zapojiť sa do tohto nádherného projektu, stačí len, keď sa pridáte do skupiny a kontaktujete danú osobu. Urobte niekomu Vianoce naozaj výnimočné.