Synovi nemohla kúpiť ani bežné veci. Mladá mamička dostala anonymnú správu, ktorá jej navždy zmenila život

Gabriela Kinčoková

Bohužiaľ v dnešnej dobe je čoraz viac slobodných matiek, ktoré musia zvládať rolu oboch rodičov. Niektoré to zvládajú na jednotku, no robiť chyby je prirodzené a normálne. Veľmi často je problémom najmä nedostatok finančných prostriedkov. Tento strašiak tu vždy bol a zrejme vždy aj bude. Tento príspevok vás presvedčí o tom, že na svete existujú ľudia, ktorí majú obrovské srdce a dokážu pomôcť.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Billie, slobodná mamička z Floridy má syna, ktorý pôjde do druhej triedy. Starala sa o neho najlepšie ako vedela, aj keď ona sama mala štyri práce a bola študentkou. „Samozrejme, že je to ťažké, má to byť práca dvoch ľudí,“ dodala„Úprimne by som to asi nezvládla bez rodiny, priateľov a láskavosti cudzích ľudí.“

Tentokrát však boli okolnosti trochu iné. „Neznáma žena ma našla v skupine matiek na Facebooku, kde som napísala pár rád,“ povedala. „Zo začiatku to bolo naozaj veľmi podozrivé a nemala som z toho dobrý pocit,“ hovorí Billie. Neznáma žena pomohla Billie s vecami, ktoré by svojmu synovi sama nemohla dať.

Foto: pixabay

Napísala jej správu, v ktorej hovorila, že je ochotná jej pomôcť kúpiť školské potreby pre jej syna. Avšak žena mala tri podmienky, ktoré musela Billie splniť. Prvou podmienkou bola anonymita, ktorú si chcela neznáma žena uchovať. Bolo to kvôli tomu, aby ju nekontaktovali aj iné osoby. Ak by Billie o pomoc nestála alebo ju nepotrebovala, mala sa ozvať do presne určeného dátumu. To bola druhá podmienka. Neznáma by si totiž namiesto nej vybrala niekoho iného, kto pomoc potrebuje viac. A treťou podmienkou, ktorá dojala Billie najviac bolo, že jedného dňa má byť aj ona láskavá k náhodnému cudzincovi.

Mladá mamička mala však stále zvláštne pocity z tejto zvláštnej správy, ktorú dostala. Preto jej neznáma žena vysvetlila, prečo vlastne koná takto. Jej príbeh nás naozaj núti zmyslieť sa. Začal sa pred 20 rokmi, kedy potrebovala peniaze na štúdium, pretože pochádzala z chudobných pomerov. Neznámy muž  si vtedy našiel jej meno v novinách, kontaktoval univerzitu a zaplatil jej štúdium na 4 roky. Bolo to neuveriteľných 75 000 dolárov, čo je v prepočte asi 65 000 eur.

Foto: pixabay

Odmietol sa s ňou stretnúť, keď mu chcela poďakovať a trval len na písomnej forme komunikácie. Neznáma žena dnes žije lepší život hlavne vďaka tomu, že jej v minulosti pomohol neznámy muž. Aj to je dôvod, prečo sa rozhodla, že pomôže podobným spôsobom. Vedela, že jej pomoc nezmení Billie život do takej miery, ako jej kedysi dávno, ale bola rada, že jej mohla pomôcť aspoň nejako.

Vážme si ľudí, ktorí majú obrovské srdce a dokážu nezištne pomáhať. Pre niekoho by sa takáto pomoc mohla zdať obyčajná, veď čo to je zakúpiť bežné potreby do školy. Verte či nie, pre niektorých rodičov a špeciálne slobodné mamičky to môže byť naozaj veľmi ťažké. Chlapček sa vďaka pomoci môže venovať tomu, čo ho baví a do školy sa teší o trochu viac. Je krásne vedieť, že dobrí ľudia stále existujú.

Pozri aj: Poslal jej fotku svojho penisu. Žena však túto situáciu zvládla bravúrne a je hviezdou internetu

Gabriela, boredpanda.com