Mesiac, v ktorom ste sa narodili, ovplyvňuje vaše vlastnosti, charakter, ale aj vaše zdravie. Nájdite ten svoj a zistite viac o …

Monizz

Vedci dokázali, že mesiac, kedy sme sa narodili, úzko súvisí s tým, akí budeme. Jednoduchšie povedané – ročné obdobie, kedy príde dieťa na svet, dokáže ovplyvniť jeho povahu, energiu, temperament, ale aj zdravie. Vedci tak potvrdili teóriu, že príroda na nás vplýva dokonca už vtedy, keď prídeme na svet.

Článok pokračuje pod videom ↓

Január

Bez ohľadu na mesiac narodenia platí, že ľudia narodení v zimnom období sa v živote rýchlejšie rozčúlia a sú viac dráždiví, ako jarní a letní ľudia. Vplyv má na to práve slnko. Ono je zodpovedné za to, či budete v budúcnosti náchylnejší na pesimistické videnie vecí alebo nie. Ak ste mali šťastie a narodili ste sa v roku, kedy bola pekná slnečná zima, vôbec to na vás nemusí platiť. Tu však ide skôr o výnimky. Ľudia narodení v januári okrem sklonov k melanchólii, podliehajú aj ochoreniam žalúdka, vredom či problémom so zažívaním. Ženy často trpia migrénami.

pixabay.com

Február

Ak ste sa narodili vo februári, ešte stále spadáte pod skupinu zimných ľudí. Platí na vás takmer všetko, čo na januárových, no pri zdraví sa vaše problémy situujú skôr na štítnu žľazu, kosti a kĺby, krv a srdcové ochorenia.

Marec

V marci prechádzame k jarným mesiacom, preto aj ľudia narodení v tomto období sú o niečo rozdielnejší ako tí narodení v januári a februári. Jarní ľudia trpia často hypertenziou, najmä vo vyššom veku. Vo všeobecnosti však ide o veselých a pozitívnych ľudí, pri ktorých už počas narodenia vplývalo teplé jarné slniečko. Málokedy upadajú do depresií a ide často o rozhodných jedincov, ktorí si robia ťažkú hlavu len z toho, čo naozaj stojí za to.

pixabay.com

Apríl

V apríli sa rodia barani, ktorí sú silnými osobnosťami. Bez ohľadu na znamenie sú však apríloví ľudia rovnako veselí ako marcoví, no sú o niečo životaschopnejší, fyzicky zdatnejší a priebojnejší. Medzi marcom a aprílom je totiž najväčšia hranica medzi pôsobením slnka, čo ovplyvňuje nielen náladu a nastavenie ľudí narodených v týchto mesiacoch, ale aj ich povahu. Po zdravotnej stránke apríloví ľudia trpia často prieduškovými ochoreniami, z veľkej väčšiny sú alergici a mnoho z nich je aj astmatikov a v starobe ich zvykne potrápiť osteoporóza.

Máj

Deti kvetov, teda ľudia narodení v máji, sú v mnohom podobní aprílovým ľuďom. Rozdiely badať najmä pri tých, ktorí sa narodili na konci, resp. v druhej polovici mája, kedy je vplyv slnka výraznejší ako na začiatku. Muži majú sklony k depresiám, ženy sú zasa prelietavé. Zo zdravotného hľadiska trpia najmä vo vyššom veku, a to alergiami, astmou, diabetesom, trápia ich aj zápchy a mužov osteoporóza.

pixabay.com

Jún

Letné mesiace ovplyvňujú nazeranie na svet. Práve ľudia narodení v júni, júli a v auguste sa na život pozerajú veľmi optimisticky, často majú pocit, že všetko je možné a celý svet im leží pri nohách. V máločom vidia problém, no neraz sú veľmi náladoví. Ak máte takéhoto júnového človeka, dajte si pozor, aby v určitom veku náladovosť neprešla až do psychickej poruchy, cyklotýmie. Práve letní ľudia trpia najčastejšie maniodepresívnou psychózou, bipolárnou poruchou osobnosti či inými psychickými ochoreniami. Podľa vedcov je to silným vplyvom slnka, ktoré sa počas letných mesiacov môže striedať s nárazovými búrkami a tlakovou nížou.

Júl

Júloví ľudia patria pod kategóriu letných ľudí, teda na nich platí prakticky všetko, čo u júnových. Nemení sa ani náchylnosť k psychickým poruchám, no vo vyššom veku trpia najmä muži artritídou, astmou, ale aj chronickými bolesťami krku.

pixabay.com

August

Ľudia narodení v auguste sa od júlových a júnových mierne odkláňajú. Prechádza na nich už vplyv jesenného slnka, čo značí, že sa viac orientujú na seba, svet vidia trochu zodpovednejšie a na problémy hľadia viac s rozumom. Sú to prirodzení vodcovia. V oblasti zdravia ich často postihujú ochorenia štítnej žľazy, reuma, artritída či porucha zrážanlivosti krvi.

September

September je už plnohodnotná jeseň, a aj ľudia narodení v tomto mesiaci sú podstatne iní oproti letným ľuďom. Sú často podráždenejší, ale aj upätejší na seba a svoju osobu. Našťastie, v septembri slnko ešte dostatočne žiari, preto netrpia na bipolárne poruchy, ktoré sa viac dotýkajú októbrových ľudí. Majú však predispozície k osteoporóze, a ak sa u nich prejaví nejaké ochorenia, často sa ho doslova nevedia striasť.

pixabay.com

Október

Ako sme už spomenuli, októbroví ľudia sú náchylnejší na vplyv nízkeho tlaku, ale aj slabšieho a zriedkavejšieho slnečného žiarenia. Pod vplyvom týchto javov sú melancholickejší, niekedy až agresívni. Sú však dosť sebavedomí a na svoju osobu dosť citliví. Neradno sa s nimi hádať ani im protirečiť, zväčša to nikam nedotiahnete. V starobe ich potrápi najmä cholesterol, mladé ženy trpia migrénami, anémiou, ale aj depresiami.

November

November je prelom medzi jeseňou a zimou, preto aj ľudia narodení v tomto mesiac sú tak trochu rozdvojení. Koniec koncov, ako všetky prelomové mesiace. Sú to aktívni ľudia, majú svoju predstavu o živote a ničím iným ako svojim náhľadom sa neriadia. Trpia ochoreniami kože, srdca a vo vyššom veku ich často skolia infarkty. Boľavé sú aj hemoroidy a najmä u žien aj kŕčové žily.

pixabay.com

December

O decembrových ľuďoch sa často hovorilo ako o kariéristoch a dobrodruhoch a výskumy tieto tvrdenia iba potvrdili. Vplyvom mesiaca majú ľudia narodení v tomto mesiaci jasne vytýčené pravidlá. Vedia, čo chcú a neboja sa riskovať. Potrápia ich však srdcové ochorenia, chronické bronchitídy a nádchy a niektorí slabší jedinci podliehajú dokonca depresiám.

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

Najnovšie články