Stará mama rozčúlila svojím vyhlásením množstvo ľudí. Nechce strážiť vnuka, kým jej za to nezaplatia

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Pre ľudí, ktorí vyrastali v milujúcej rodine, je niečo takéto nepochopiteľné. Väčšina z nás vyrastá v tom, že rodina si musí pomáhať, a to bez nároku na odmenu. Rodina je to najcennejšie, čo máme a čas strávený s ňou nie je samozrejmosťou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Práve preto mnohých ľudí na sociálnych sieťach rozčúlilo vyhlásenie starej mamy, ktorá povedala, že svoje vnúča nebude strážiť, pokiaľ jej za to nezaplatia. Ako uvádza portál Bored Panda, babička má k tomu svoje vlastné dôvody, o ktoré sa ochotne podelila. Svoj príbeh zverejnila na Reddite a zdá sa, že na svoje rozhodnutie má niekoľko dôvodov.

O svoje vnúča sa nechce starať zadarmo

Babička sa podelila o to, prečo odmietla svojho vnuka opatrovať zadarmo a prečo chce svojej dcére za toto privilégium účtovať peniaze. Podľa jej slov má jej 29-ročná dcéra syna, ktorý má jeden rok. Čoskoro sa bude vracať do práce. Pracovať bude päťkrát do týždňa od pôl ôsmej do tretej a požiadala ju, aby vnuka strážila dvakrát alebo trikrát do týždňa.

Ľudia sa do nej pustili

„Samozrejme, že chcem stráviť čas so svojím vnukom, ale povedala som jej, že chcem 12 dolárov na hodinu. To som neskôr znížila na 10, lebo by si to nemohla dovoliť. Nie som opatrovateľka, mám svoj vlastný život, pracujem z domu a myslím si, že je fér žiadať od nej peniaze, pokiaľ chce, aby som sa vzdala svojho voľného času a svojej práce. Nemôžem sa o neho starať a zároveň pracovať. Milujem ho, ale nie som opatrovateľka,“ napísala.

Mnohí ľudia ju však nepochopili a pustili sa do poriadnej kritiky. „Prečo normálne nenapíšete, že s ním nechcete stráviť čas?“ „Povedzte hneď, že ho proste nechcete opatrovať.“ Ozvalo sa aj množstvo starých mám, ktoré hneď napísali, že by dali čokoľvek za to, aby mohli stráviť čas so svojím vnúčaťom. Čo si o tom myslíte vy?

Najnovšie články