Už 48 hodín nezaznamenali žiadne pozitívne prípady. V tejto krajine postupne vyhrávajú nad koronavírusom

Kristína Hagarová

Foto: SITA/AP

Zdá sa, že v niektorých krajinách sa prísne opatrenia a sociálny dištanc skutočne vypláca. Potvrdzujú to aj tri teritóriá v Austrálii, kde zaznamenali nulové prírastky ľudí nakazených koronavírusom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Ladbible, je to Južná Austrália, Severné teritórium a Teritórium austrálskeho hlavného mesta. Podarilo sa im to hlavne vďaka masívnemu testovaniu, ktoré zaviedli. Pre Austráliu je to teda naozaj veľký pokrok. Na základe tejto správy sa mnohí ľudia začali pýtať, kedy sa začnú uvoľňovať pravidlá.

Otvoria hranice?

Avšak minister zdravotníctva pre Južnú Austráliu, Stephen Wade, varoval, že otvorenie hraníc sa v blízkej budúcnosti skutočne nekoná. Prvá vlna zmiernenia obmedzení sa skutočne nebude týkať otvorenia hraníc, pretože je potrebné byť opatrný. Zároveň však povedal, že podľa neho sa vírusu úplne zbavia do niekoľkých týždňov.

Foto: pxfuel

V uvoľňovaní budú opatrní

„Je to už tretí týždeň, kedy máme každý deň nula alebo jednociferné čísla nových prípadov, ale malo by nás to podnietiť k ďalšiemu úsiliu. Do tohto bodu sme sa dostali prostredníctvom sociálneho dištancu a kontroly hraníc. Verejnosť treba povzbudiť a veriť, že na konci tohto budeme všetci profitovať,“ povedal.

Foto: pikrepo

Všetci musia byť trpezliví

V posledných týždňoch uskutočnili v Južnej Austrálii viac ako 40 000 testov. Podobne je na tom aj Severné teritórium, ktoré ľuďom stále radí, aby zostávali doma a pravidlá zatiaľ neuvoľňujú. Chcú udržať nízky počet nakazených a myslia si, že práve preto by mali počkať. Celkovo má Austrália zatiaľ 6 606 prípadov nakazených.