Jednoduchým gestom vzdala hold zosnulej kráľovnej. Na Meghan Markle si všetci všimli tento detail

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (dukeandduchessofsussexdaily)

Meghan Markle vzdala hold zosnulej kráľovnej Alžbete, a to jednoduchým gestom. Bola oblečená v čiernom a mala na hlave klobúk so širokým okrajom. Boli to však náušnice, ktoré mali pri tejto príležitosti mimoriadny význam.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako upozornil portál Tyla, Meghanine perlové náušnice jej darovala samotná kráľovná po svadbe s princom Harrym v roku 2018. Prvýkrát ich mala na sebe v Chestire a jej pocta prichádza potom, čo na svojej webovej stránke zverejnili len jednoduchú správu s textom „S láskou na pamiatku jej veličenstva kráľovnej Alžbety II. 1926-2022.“

Silné slová princa Harryho

„Babička, zatiaľ čo táto posledná rozlúčka nám prináša veľký smútok, som navždy vďačný za všetky naše stretnutia a zážitky, ktoré mám s tebou. Od mojich raných spomienok na detstvo s tebou, cez prvé stretnutie s tebou ako s mojím vrchným veliteľom až po prvý okamih, keď si stretla moju drahú manželku a objala svoje milované pravnúčatá.

Vážim si tieto chvíle zdieľané s tebou a mnoho ďalších výnimočných momentov. Už teraz chýbaš nielen nám, ale aj celému svetu. Teraz si ctíme môjho otca v úlohe kráľa. Ďakujem za nákazlivý úsmev, každú rozumnú radu a aj my sa usmievame s vedomím, že ty a starý otec, ste sa opäť stretli a obaja ste spolu v mieri,“ povedal Harry.

Princ Harry kráčal na pohrebe v sprievode za rakvou spolu s kráľom Charlesom, princom Williamom a  deťmi kráľovnej.