Slovník Igora Matoviča zrejme nie je v poriadku. V statuse sa takto vyjadril na adresu útočníka z Vrútok

Lucia Mužlová

FOTO TASR - Martin Baumann

Kontroverzné statusy premiéra Igora Matoviča nie sú ničím novým. Sledujeme ich od kedy sa stal premiérom a na sile nabrali hlavne počas pandémie koronavírusu, kedy na svojom Facebooku často uverejňoval myšlienky, ktoré boli na hranici.

Článok pokračuje pod videom ↓

Minulotýždňová tragédia vo Vrútkach je samozrejme niečo, čo sme všetci odsúdili. Povedať ale, že útočník si smrť zaslúžil je zrejme za hranicou a premiér by sa do budúcna mal zamyslieť nad tým, aké slová zvolí, aby nepobúril časť verejnosti. Nechceme tým povedať, že to, čo sa stalo je v poriadku, no človek, ktorý stojí na čele krajiny by mal lepšie odkomunikovať svoje názory.

Premiér sa zastal policajtov

Včera sa Igor Matovič rovnako zastal aj policajtov, ktorí boli k prípadu povolaní a zasahovali. Keďže na verejnosť sa dostalo video, ktoré ukazuje posledné sekundy celej drámy, niektorí Slováci sa samozrejme z vlastnej vôle menovali do role odborníkov. Kritizovali policajné zložky za amatérsky prístup, pri ktorom došlo aj k zraneniam, ktoré sa nemuseli stať.

Na sociálnej sieti premiér uviedol, že odmieta robiť z policajta v krajnej núdzi „handru, do ktorej si každý vševedko môže utrieť svoje bagandže“. Ak niekto podľa predsedu vlády naháňa policajta s nožom „ako zmyslov zbavený“ a v okolí sa pohybujú mamičky s deťmi, nemôže čakať nič iné ako útočník. Matovič tiež prízvukoval, že musí existovať hranica. V prípade jej zrušenia môže dôjsť k zbytočnému ohrozeniu policajtov.