Princ William a Kate Middleton oznámili veľkú novinku. Tieto detaily nikto nečakal

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (princeandprincessofwales)

Princ z Walesu zohral kľúčovú úlohu pri historickej udalosti korunovácie, ktorá sa uskutočnila 6. mája tohto roka. Nasledujúci deň vzdal svojmu otcovi hold na Korunovačnom koncerte.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa portálu People, princ William veľmi dobre vie, že zmena vlády je ešte ďaleko, no už teraz si je vedomý, že bude robiť veci inak, pokiaľ pôjde o jeho korunováciu a korunováciu jeho ženy. Podľa zdrojov bude jeho ceremoniál jednoduchý a moderný. Princ William počas korunovácie pokľakol pred svojím otcom a sľúbil, že mu bude slúžiť.

Foto: Instagram (princeandprincessofwales)

Jeho korunovácia bude moderná

Počas svojej korunovácie vynechá „poctu ľudu“, ktorá bola jedným z hlavných prvkov služby kráľa Karola. Zdroj blízky princovi Williamovi prezradil, že si uvedomuje, že keď príde jeho čas, musí národ ešte viac zjednotiť a korunovácia by mala byť moderná. Zdroje o ňom ďalej hovoria, že sa stále pozerá na modernizáciu monarchie a chce upraviť jej význam. „Princ a princezná chcú robiť veci vlastným spôsobom,“ povedal zdroj.

Foto: Profimedia

Odlišujú sa už teraz

Už teraz sa William a Kate snažia odlíšiť. Berú na seba trochu menej povinností, ale za to sa venujú tým, ktoré považujú za zmysluplnejšie. Zaoberajú sa tiež vecami, ktoré budú mať dopad na komunitu. Momentálne sa tiež venujú riešeniu problémov s bezdomovectvom a ako pomôcť ľuďom po strate domova.

Foto: profimedia

Chcú slúžiť komunite

Vývinom prechádza tiež cena princa Williama Earthshot Prize, ktorá odmeňuje nové nápady, ktoré pomôžu čeliť environmentálnym problémom Zeme. Tretí ceremoniál sa bude konať v novembri v Singapure. Na podujatí budú aj obchodní lídri a investori, aby pomohli pri riešení a ďalej posúvali nápady, ktoré sú prospešné pre našu planétu. Aj toto ukazuje nový, moderný prístup princa Williama. Princ vytvoril súťaž v roku 2020 a úvodné stretnutie sa konalo v Londýne.

Cez víkend zverejnil Buckinghamský palác dva portréty z korunovácie. Jeden z nich podčiarkuje bezprostrednú líniu nástupníctva. Na fotografii je kráľ Karol, jeho nástupca syn William a vnuk princ George, ktorý má deväť rokov.