Príspevok, ktorý sa dotkne mnohých mamičiek: Tieto deti by vraj nemali chodiť do obchodu

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Každý z nás je nejaký a nikdy nevieme, čím si ten druhý prechádza. Rodičia „špeciálnych“ detí sa často stretávajú s odsudzujúcimi pohľadmi ľudí, ktorí nevedia, čím si práve prechádzajú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na stránke Priznania žien, sa objavil silný príspevok práve o tom, že spoločnosť nie je stále nastavená na to, že nie každé dieťa, ktoré vyzerá navonok ako každé iné, môže byť aj choré a potrebovať špeciálnu starostlivosť.

Dávajte si pozor, keď súdite rodičov

„Nuž…naša spoločnosť je rýchla, nekompromisná, zbrklá a štruktúrovaná… pokiaľ je rodič v obchode s dieťaťom, ktoré navonok vyzerá normálne, LOGICKY nemôže byť choré… a mať napríklad AUTIZMUS… a keď rodič pri jeho záchvate alebo nejakom „neštandardnom“ prejave povie zízajúcim ľuďom, aké to dieťa je, buď zízajú ďalej ako dementi alebo hodia nenávistné pohľady a v top prípade hodia koment typu „také dieťa nemá čo robiť v obchode atď…“

Vraj by nemali ísť do obchodu

Ďalej dodala, že často o nich hovoria ako o rozmaznaných „spratkoch“, ktorí pri nekúpení keksíka, ktorý zbadali, vrieskajú a hádžu sa o zem. „Dávam veľký palec hore pre všetkých rodičov, ktorým je jedno, čo si myslí okolie a so svojimi „špeciálnymi“ deťmi chodia všade, kam chcú. Všetky deti majú rovnaké práva mať krásne zážitky v živote, a to vrátane nás.

Ideme na každé ihrisko, do zábavného parku, aby naše dietko malo na čo spomínať… i keď nám to možno nikdy nepovie, ale magnetky na chladničke z miest, ktoré sme navštívili jej to navždy pripomínajú. A to, že jednu z nich vezme, príde za nami a začne bľabotať, je neopísateľný pocit.
Prajem všetkým rodičom „špeciálnych detí“, aby mali pevne nervy, a dávali svojím deťom všetko čo sa dá bez ohľadu na debilné okolie.“

V komentároch sa objavilo množstvo podporných slov aj od rodičov takýchto detí, ktorí vedia, že to nie je jednoduché.

Najnovšie články