Má 105 rokov a porazila koronavírus. Z jej odpovede na to, ako sa jej to podarilo, pôjdete do kolien

Hyriaková Kristína

Reprofoto: Youtube (NewsNOW from FOX)

105-ročná žena porazila koronavírus a jej recept na to, ako sa jej to podarilo, rozosmial všetkých ľudí. Tvrdí, že za to, že sa jej podarilo nad vírusom zvíťaziť, vďačí hrozienkam, ktoré boli nasiaknuté ginom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Lucia DeClerck, najstaršia obyvateľka domova služieb v New Jersey zistila, že sa nakazila vírusom, na svoje 105. narodeniny. Ako uvádza portál Unilad, Lucia prežila španielsku chrípku, dve svetové vojny, smrť troch manželov a syna a keď mala pozitívny test na koronavírus, spočiatku sa veľmi bála. Počas pandémie sa jej nepáčilo byť izolovaná a chýbala jej konverzácia s opatrovateľmi, na ktorú bola zvyknutá.

Mala mierne príznaky

Keď sa nakazila, našťastie mala málo príznakov a do dvoch týždňov už bola opäť vo svojej izbe. Lucia odvetila, že tajomstvom dlhého života je pre ňu modlitba každý deň a žiadne nezdravé jedlo. Na otázku, ako sa jej podarilo poraziť koronavírus povedala, že verí, že jej pomohli hrozienka nasiaknuté ginom, ktoré konzumuje každé ráno väčšinu svojho života.

Rodina mala obavy

Luciina rodina je zvyknutá na to, že má neobvyklé zvyky a často sa jej za to smiali, no teraz vravia, že už sa nebudú, pretože porazila všetko, čo jej prišlo do cesty. Napríklad pije šťavu z aloe vera a umýva si zuby sódou bikarbónou. Napriek vysokému veku má stále bystrú myseľ a pamätá si naozaj veľa vecí. Má päť vnúčat, 12 pravnúčat a 11 prapravnúčat. Jej rodina bola spočiatku veľmi znepokojená, keď sa dozvedeli, že má koronavírus, no zdá sa, že Lucia je húževnatá.

Najnovšie články