Predpovede meteorológov mnohých ľudí nepotešia: Takto bude vyzerať počasie na Veľkú noc 2022

Kristína Hagarová

FOTO TASR - Erika Ïurèová

Aprílové počasie zostáva verné svojej povesti a prinieslo nám krásne teplé dni, no zároveň aj snehovú nádielku. Ako bude vyzerať počasie na Veľkú noc počas tohto roka?

Ako uvádza portál Imeteo, Veľká noc patrí k tým najvýznamnejším kresťanským sviatkom. Počas štyroch dní si kresťania pripomínajú Ježišovu poslednú večeru, umučenie, pochovanie a zmŕtvychvstanie. Aké bude počas týchto dní počasie?

Zelený štvrtok

Denné teploty vystúpia na jarných +16 °C až +22 °C, bude jasno až polojasno. Počasie bude ovplyvňovať teplejší vzduch, prichádzať začne studený front.

Veľký piatok

Studený front bude postupovať cez strednú Európu a očakáva sa oblačné až zamračené počasie. Neskôr sa hlavne na západe a severe vyskytne dážď a prehánky. Teploty budú príjemné, od +15 °C do +21 °C.

Biela sobota

Čaká nás premenlivá až veľká obačnosť. Miestami, najmä na severe dážď alebo prehánky, na severe od stredných polôh sneženie. Taktiež sa ochladí a maximálne denné teploty sa budú pohybovať od +6 °C do +15 °C.

Veľkonočná nedeľa

Ochladí sa ešte viac a bude prevažne oblačno, hlavne na severe, vyskytnú sa aj slabé prehánky. Teploty sa budú pohybovať od +4 °C do +12 °C.

Samozrejme, počasie sa ešte môže vplyvom prúdenia meniť.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať