Popoluška v reálnom svete. Po princovej oslave sa našla črievička, teraz hľadajú majiteľku

Dana Kleinová

Foto: Instagram (detdanskekongehus)

Príbeh ako z rozprávky. Dánsky princ oslávil narodeniny vo veľkom štýle. Čo sa však stalo potom, nik nečakal. Po oslave totiž našli črievičku a teraz hľadajú majiteľku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál People, najstarší syn korunného princa Frederika a korunnej princeznej Mary v nedeľu oslávil 18. narodeniny. Na zámku Amalienborg v Kodani sa konala slávnostná výmena stráží, po ktorej nasledoval galavečer v paláci Christiansborg, na ktorom sa zúčastnili členovia kráľovských rodín z celého sveta. Princ Christian tak oslavoval vo veľkom štýle.

Našla sa črievička

Na galavečere s očarujúcim dress codom sa ukázali princezné z rôznych kútov sveta – švédska princezná Estelle, nórska princezná Ingrid Alexandra, holandská princezná Catharina-Amalia, belgická princezná Elisabeth, ktoré sú následníčkami trónu a zapózovali s princom Christianom na fotke.

Rozprávkový večer princa však skončil veľkým zvratom. Palác sa len deň po princových narodeninách obrátil na sociálne siete, aby ukázal fotografiu zlatej trblietavej lodičky na vysokom opätku. Tá patrí neznámej, ktorá ju stratila počas galavečera. K fotografii napísali: „Je to Popoluška, kto si minulú noc zabudol topánku?“

„Keď sa hostia včerajšieho galavečera Jej Veličenstva kráľovnej vrátili domov, táto osamelá lodička na opätku zostala na zámku Christiansborg. Majiteľka nás môže kontaktovať, aby sme ju vrátili,“ pokračoval príspevok.

Princov magický večer sa tak rýchlo zmenil v skutočnú rozprávku. A hoci sa nenašiel žiadny tekvicový koč a ani myši, možno s istotou povedať, že skutočná Popoluška si na luxusnej oslave zrejme užila veľa zábavy.

Najnovšie články