Leonardo DiCaprio je ozajstný hrdina. Na boj s požiarmi daroval Austrálii 3 milióny

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Mnohé celebrity sa snažia spraviť všetko preto, aby pomohli našej planéte, ako len môžu. Hlavne teraz, keď v Austrálii vo veľkom hynú zvieratá kvôli ohňu.

Jedna z mnohých celebrít, ktorá sa vo veľkom angažuje, je práve Leonardo DiCaprio, ktorý sa snaží verejnosť informovať o všetkom, čo sa deje. Ako informoval Ladbible, jeho enviromentálna organizácia Earth Alliance darovala neuveriteľné tri milióny dolárov na pomoc organizáciám, ktoré sa zaoberajú krízou v Austrálii. Hviezda mnohých filmov, ako je napríklad Titanic, Vlk z Wallstreet alebo z novinky Vtedy v Hollywoode zverejnila novinku na Instagrame.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio),

Na krízu v Austrálii sa doteraz prisľúbili stovky miliónov dolárov a Leonardo nie je jediný, kto sa rozhodol prispieť Austrálii. Legendárna kapela Mettalica darovala 750 000 dolárov, spevák Elton John sa zaviazal darovať 500 000 dolárov, nikto však nebol veľkorysejší ako austrálsky obchodník Andrew „Twiggy“ Forrest, ktorý sa zaviazal, že poskytne až 70 miliónov dolárov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kate Winslet Fan✨ (@teamkatewinslet),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Another Leonardo DiCaprio fan (@lenyadicaprio),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leonardo DiCaprio (@isitdicaprio),

Prostredníctvom jeho nadácie Minderoo sa fondy rozdelia do rôznych kategórií, aby to malo čo najväčší účinok. Niečo teda pôjde hasičom, niečo dobrovoľníkom, niečo do sektora poľnohospodárstva a niečo do komunít, ktoré požiar zasiahol. Všetko bude v súlade s Červeným krížom a Armádou spásy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sally Cox (@kreatable),

„Austrálčania sa s neuveriteľnou odvahou a odhodlaním zjednotili, aby pomohli ľuďom, ktorí boli zasiahnutí týmito požiarmi. Uvedomujeme si, že nemáme všetky odpovede, ale chceme pochopiť, čo komunity potrebujú a snažíme sa im pomôcť,“ povedal Andrew. Prispieť môže úplne každý.