Elton John venoval Austrálii 1 milión dolárov. Krásne gesto už urobili aj mnohé iné celebrity

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Obrovský požiar v Austrálii si vyžiadal životy desiatky ľudí a obrovské množstvo uhynutých zvierat. Zničených bolo 1 588 domov a viac ako 653 bolo poškodených.

Ako uvádza portál Unilad, množstvo známych osobností posiela do Austrálie nemalé peniaze ako podporu hasičom, ale aj celkovo do fondu, ktorý funguje ako podpora na zmiernenie následkov katastrof. Na koncerte v Sydney oznámil svetoznámy spevák Elton John, že venuje do tohto fondu jeden milión dolárov. Povedal, že devastácia je srdcervúca a musí to urobiť v úcte k ich krajine.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Elton John (@eltonjohn),

„Ako som už povedal, táto krajina je úžasná, mám ju veľmi rád a keď som zistil, čo sa tu deje, zlomilo mi to srdce. Preto sa musíme spojiť, musíme bojovať,“ povedal. „Pre tých, ktorí prišli o svoje domovy, Boh im žehnaj, dúfam, že váš život bude čoskoro lepší,“ dodal a venoval im jednu zo svojich piesní.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chris Hemsworth (@chrishemsworth),

Obrovskú sumu peňazí venoval aj herec Chris Hemsworth, ktorý taktiež daroval jeden milión dolárov a žiada ľudí, aby dali, čo mohli, pretože sa počíta každý dolár. „Tieto peniaze idú priamo k hasičom, ľuďom na frontovej línii, ľuďom, ktorí trpeli, komunitám, ktoré boli zasiahnuté a potrebujú našu podporu,“ povedal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa P!NK (@pink),

Svetoznáma speváčka Pink taktiež venovala Austrálii 500 000 dolárov a ako uviedla na svojom Instagrame, je zhrozená z toho, čo sa v krajine deje. Svoju pomoc môžete krajine poskytnúť aj vy, pretože sa počíta každé euro. Stačí vyhľadať oficiálnu zbierku a prispieť. K zbierke sa pridali aj hviezdy ako Russell Crowe, Kylie Minogue, Nicole Kidman, Novak Djokovic, Maria Sharapova a mnohí iní.