Slovenka zverejnila príspevok, ktorý sa dotkol mnohých učiteľov. Po tejto poznámke budete hneď vedieť prečo

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Hoci si to mnohí z nás nechcú priznať, žijeme v dobe stereotypov. Na všetko máme vyhradený názor a na základe jedného zážitku zvykneme odsúdiť celú skupinu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na stránke Priznania žien sa objavil príspevok, ktorý sa dotkol mnohých slušných a poctivých učiteľov. Niekoľkí sa tiež v komentároch ozvali a odsúdili takéto správanie, no zároveň aj daný príspevok, ktorí tvrdí, ako keby sa väčšina učiteľov správala presne takto.

foto: Unsplash

Slovami sa dotkla mnohých ľudí

„Milí učitelia, všetci vieme, že je lockdown a ťažké časy… Ale pre Boha, keď už vyučujete dištančne z domu, skúste aspoň do 14:00 hod. neslopať, lebo neraz som bola svedkom, ako totálne naliata učiteľka viedla vyučujúcu hodinu v stave, že sme mali všetci prítomní problém pochopiť, čo vlastne vyučuje a keď moja dcéra dostala na konci hodiny známku z odpovedi 12, nevedela som, Či sa mám tešiť a pochváliť ju, alebo zbiť.

Foto: archív TASR

Chce, aby riaditelia kontrolovali učiteľov

Za našich čias bolo hodnotenie od 1-5. Syn dnes dostal na Edupage správu od učiteľa, že ma ZAJTRA neospravedlnených 5 vyučovacích hodín. Prišlo mu to o 17.00 hod. podvečer. Neviem či učiteľ niečo dobré degustoval, alebo sa dal na ezoteriku a už dopredu vedel, že môj syn bude zajtra chýbať. Veľmi si vážime, ze idete našim deťom príkladom a vychovávate z nich statočných ľudí. Riaditeľov škôl poprosím, aby aj v týchto časoch kontrolovali svojich pedagógov a poprípade im námatkovo skontrolovali, aspoň cez telefón slovnú motoriku. S veľkou úctou rodiča.“

Ľudia tiež v komentároch poznamenali, že sa im nechce zdať, že je toto všetko pravda, pretože by rodič určite zareagoval inak a nepísal v anonymnej skupine, ale rovno vedeniu školy. Čo si myslíte vy?

Najnovšie články