Stretnutie Harryho s jeho otcom kráľom Karolom trvalo len pár minút. Svojím konaním ho poriadne zaskočil

Hyriaková Kristína , TASR

Foto: profimedia

Podľa kráľovského zdroja neexistuje žiadna pravdepodobnosť, že by sa princ Harry a princ William stretli. Potvrdzuje to aj fakt, že Harry po krátkej ceste odišiel z Londýna.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál People, Harry pricestoval do Spojeného kráľovstva pár dní po tom, ako jeho otcovi kráľovi Karolovi diagnostikovali rakovinu. Podľa zdrojov mali len krátke súkromné stretnutie, pričom je to prvý raz od korunovácie v máji 2023, čo sa videli. Karol sa vraj veľmi tešil, že ho videl, no bol by veľmi rád, keby sa stretol aj so svojimi vnúčatami Archiem a Lilibet.

Neplánovaná návšteva ho zaskočila

Napriek tomu, že bol Karol rád, že svojho syna vidí, takáto neplánovaná návšteva mala svoju dohru. Harry to myslel dobre, no jeho impulzivita vraj spôsobila niekoľko problémov. Keďže letel na poslednú chvíľu, nebola mu ani ponúknutá možnosť zostať v niektorom z kráľovských sídel a musel zostať v hoteli. Kráľ teraz potrebuje hlavne pokoj a nepredvídateľné reakcie jeho syna ho rozrušujú. Podľa niektorých zdrojov je Harry nevyspytaľný a jeho správanie to len dokazuje.

Foto: Profimedia

Buckinghamský palác tento týždeň informoval o tom, že kráľovi Karolovi bola diagnostikovaná rakovina. Nespresnil, o aký druh rakoviny ide, údajne to však nie je rakovina prostaty. Kráľ sa zároveň v pondelok začal podrobovať liečbe. TASR o tom informuje podľa správy stanice BBC.

Karol je pozitívne naladený

„Počas nedávneho vyšetrenia kráľa súvisiaceho s nezhubným zväčšením prostaty bol zaznamenaný samostatný problém, ktorý vyvoláva obavy. Následné diagnostické testy identifikovali formu rakoviny,“ uviedol Buckinghamský palác vo vyhlásení. Lekári 75-ročnému kráľovi odporučili, aby na čas liečby odložil svoje verejné vystúpenia. Podľa BBC sa očakáva, že ho zastúpia iní vysokopostavení členovia kráľovskej rodiny. Naďalej sa však bude venovať štátnym záležitostiam zo svojho úradu.

Najnovšie články