Meteorológovia zverejnili prvú predpoveď počasia na leto 2024. Tieto správy však mnohých ľudí pobúria

Hyriaková Kristína

Foto: TASR AP, unsplash

Tohtoročné leto sa bude niesť v znamení extrémnych horúčav, na ktoré sme už v posledných rokoch zvyknutí. Vyplýva to z prvých predpovedí, ktoré boli zverejnené.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako upozornil portál M Live, na horúčavy poukazuje prechod meteorologického javu El Niño na La Niña. Aj na základe predpovede, ktorú zverejnil FoxWeather, sa zdá, že nás čaká extrémne teplé počasie, nadpriemerne vysoké teploty a vlny horúčav. Ako povedala meteorologička Dagmar Honsová pre TV Nova, len ťažko sa dá predpovedať počasie na dlhé časové obdobie. Vždy môžeme hovoriť len o vyhliadkach.

Čakajú nás poriadne horúčavy

Na druhej strane, meteorológovia vedia predpovedať, že nás čaká teplotne nadpriemerné leto, podobne ako po minulé roky. Podľa Svetovej meteorologickej organizácie však výrazne vysoké teploty prídu už na jar. Momentálne ale nevedia potvrdiť, či sa to bude týkať aj počasia u nás, keďže nie sú potvrdené vplyvy Tichého oceánu.

Horúčavy sa však stávajú súčasťou leta už niekoľko rokov a hoci všetci chceme, aby v tomto období bolo teplo, extrémne výkyvy počasia nikomu nevyhovujú.

Najnovšie články