V rade pred školou stálo takmer 5-tisíc ľudí. Čakali na to, aby mohli zomierajúcemu chlapčekovi darovať krvné bunky

Gabriela Kinčoková

Foto: facebook/Hand In Hand for Oscar

Rakovina je obrovským strašiakom napriek tomu, že medicína ide stále dopredu. Najhoršie na tom všetko je, že s ňou musia zápasiť aj tí najmenší. Jedným z malých bojovníkov, ktorí bojujú s rakovinou je aj malý Oscar. Trpí leukémiou. Ľudia z okolitých miest sa preto rozhodli pomôcť mu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Neuveriteľných 5 000 ľudí sa pokúsilo zachrániť život malému Oscarovi, ktorému zistili 28. decembra ochorenie zvané leukémia. Lekári povedali, že Oscarovi zostávajú už len 3 mesiace života a preto by mali nájsť vhodného darcu kmeňových krvných buniek čím skôr. Okamžite sa táto správa rozšírila a ľudia sa začali hromadiť. V rade pred školou stálo takmer 5-tisíc ľudí.

HAND in HAND for OSCARSWABBING and FUNDRAISING EVENTS: #handinhandforoscar #childhoodcancer #togetherwebeatcancer…

Gepostet von Hand In Hand for Oscar am Montag, 4. März 2019

„Malý Oscar je na tom momentálne veľmi zle. Za normálnych okolností by sme sa s ním mohli stretnúť, no teraz je izolovaný a nemôže jesť. Jeho matka je úžasná, stále je s ním v nemocnici a snaží sa myslieť pozitívne,“ povedala jedna z darkýň pre unilad.co.uk. Po diagnostikovaní ochorenia spustili Olivia a Jamie Lee kampaň s názvom „Hand in hand for Oscar“. Založením tejto kampane dúfali, že sa nájde čo najviac ľudí, ktorí darujú svoje krvné bunky. Veľkým prekvapením bolo skoro 5 000 ľudí, ktorí sa zúčastnili. Členovia zdravotníckeho tímu sedeli v škole za stolmi a rozdávali všetky potrebné veci pre dobrosrdečných dobrovoľníkov. Charitatívna organizácia, ktorá testuje tieto výsledky potvrdila, že do víkendu bol rekord ľudí, ktorí prišli darovať krv až 2 200. Po víkende to bolo neuveriteľných 4 855.

This cheeky chops is about to go down to theatre for a bone marrow aspirate and lumbar puncture! 🎗️He knows what's…

Gepostet von Hand In Hand for Oscar am Dienstag, 5. März 2019

„Nemohla som tomu uveriť. Keď som ho videla pred prázdninami bol to normálny šťastný chlapec. Je to neuveriteľné, nemôžem s tým nič urobiť a to mi láme srdce. Ak dieťa spadne a rozbije si koleno, dáte mu jednoducho náplasť. V tomto prípade nemôžeme robiť nič,“ povedala Laura Senterová. Ešte nie je známe či sa našiel vhodný darca pre malého Oscara, avšak dúfame, že aspoň jeden vhodný darca sa nájde. „Cítili sme sa ako v tunely, ktorý nemá koniec. Potom sme videli Oscarov pokorný úsmev, statočnosť a odhodlanie. Vtedy sa nám podarilo znovu začať bojovať,“ povedala matka Olívia.

Veríme, že Oscarovi sa podarí vyhrať tento ťažký boj. Je krásne, ako sa skoro 5 000 ľudí dokázalo spojiť a prísť podporiť celú Oscarovu rodinu. Klobúk dole!

 unilad.co.uk