Celý život trpela a ľudia sa jej vysmievali! Keď podstúpila operáciu nosa, nespoznala ju ani vlastná rodina

romi

Pamela sa za svoj nos natoľko hanbila, že nechcela vychádzať z domu. Dnes jej z nej opäť krásna žena, ktorá je plná sebavedomia. Pozrite sa, čo všetko musela podstúpiť.

pixabay.com

Pravdepodobne každá z nás rieši denne otázky týkajúce sa nášho vzhľadu. Vždy sa nájde niečo na našej tvári alebo na našom tele čo by sme vylepšili, zmenili. Väčšinou sa však jedná o drobné estetické nedostatky, ktoré si naše okolie ani nemusí všimnúť. To však nie je Pamelin prípad. Pamelin stav bol natoľko vážny, že musela vyhľadať pomoc odborníkov.

Pamela bola obyčajné dievča, ktoré nikdy nemalo problém s pleťou ani s akné. Pleť mala vždy krásnu a čistú až do pätnástich rokov. Keď sa u nej naplno prejavila puberta, začala mať problémy s vyrážkami a musela sa o svoju pleť viac starať. Zlom nastal, keď porodila svoje druhé dieťa.

youtube.com

Krátko po druhom pôrode si všimla, že jej nos začal meniť tvar – začal puchnúť a zväčšoval sa. Za svoj vzhľad sa veľmi hanbila. Bránilo jej to vychádzať z domu a navyše začala mať úzkostné stavy. Pamela však nestrácala nádej a stále verila, že je na to liek.

youtube.com

Zlom nastal keď ju zavolali do americkej televíznej šou „The Doctors“. Pamela ani len netušila, ako jej to zmení život. Počas tejto šou sa dostala do odborných rúk. Lekári jej diagnostikovali veľmi pokročilé a vážne štádium ochorenia s názvom rhinophyma. Toto ochorenie má za následok stav, ktorý spôsobuje vznik veľkého, hrubého, načervenalého nosa. Najčastejšie vzniká ako dôsledok neliečeného zápalu kože (rosacea).

Ihneď po diagnostike jej doktori nastavili liečebný plán, ktorý zahŕňal okrem iného aj chirurgický zákrok a ošetrenie laserom. Už po prvom týždni, ako bola Pamela v šou, jej začala liečba, ktorá pozostávala z troch krokov. Prvým krokom bolo ošetrenie pokožky CO2 laserom, ktorým jej postupne sťahovali póry na koži. Po mesiaci, v rámci druhého kroku, procedúru s laserom opakovali. Výsledkom bol približný tvar jej nového nosa. V treťom kroku nos vyhladili na výsledný tvar a odstránili dávne jazvy po akné.

youtube.com

Toto však ešte nie je pre Pamelu konečná. Minimálne pol roka bude musieť ešte chodiť na dermatologické ošetrenia, aby sa zabránilo opätovnému prepuknutiu choroby. Pamela je však už teraz šťastná. Prestala trpieť úzkosťou a začala znovu vychádzať von medzi ľudí. Už sa za svoj nos nebude musieť nikdy viac hanbiť! Dnes vyzerá takto.

youtube.com

Jej inšpiratívny príbeh si môžete pozrieť aj v tomto videu.

Pozri aj: Obrovské tajomstvo českého slávika Karla Gotta odhalené! Žije naozaj už viac ako 30 rokov dvojitý život s inou ženou?

zdroj: babskeveci.sk (Romi K)

0
Komentovať