Trpí závažným ochorením, no aspoň raz sa chcela cítiť ako princezná. Jej mama urobila niečo, čo nikto nečakal a želanie priviedla k dokonalosti

Monizz

Madysin Babcock má 17 rokov a trpí alopéciou. Ide o známu chorobu, pri ktorej vypadávajú vlasy často až do takej miery, že postihnutí ostanú celkom holohlaví. Madysin sa však vďaka pozitívnemu prístupu so svojim hendikepom vyrovnala a dnes sa teší snáď najzaujímavejším maturitným fotografiám tohto roku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Madysina mama sa venuje maľovaniu na telo a spolu s dcérou tak vymysleli plán, ako maturitné fotografie ozvláštniť. Matka stredoškoláčky nechcela, aby jediná Madysin vytŕčala, a tak sa jej hlavu rozhodla pomaľovať pestrofarebnými kvetmi. Zdá sa vám to uletené? Pozrite sa, ako krásne to dopadlo!

Zvýšenie sebadôvery

Madysin miluje prírodu a kvety. Pred fotením mala hlavu v smútku, pretože nevedela, ako to celé dopadne. Napriek tomu, že je so svojou chorobou vyrovnaná, na fotkách chcela byť pekná ako jej spolužiačky, ktoré  vlasy majú. „Moja mama bola pre mňa vždy inšpirujúcou umelkyňou. Ako niekto, kto vás vždy povzbudí. Ona ma povzbudzovala v tom, že som odmalička milovala kvety. Potom nás to napadlo. Vedela som, že moja mama je dokonalá osoba na to, aby mi na hlave namaľovala práve tie,“ povedala pyšná Madysin.

Miestna fotografka Chelsea Taylorová fotila stredoškoláčku už niekoľkokrát predtým. Aby mala Madysin pekné fotky na maturitných oznámeniach, rozhodla sa, že práve to bude jej darček k ukončeniu Madisynho štúdia. „Madysin mala od prvého dňa pozitívny postoj k strate vlasov a využila to ako príležitosť na to, aby ukázala iným podobne chorým dievčatám, ako sa mať rady a svoju krásu mať vo vlastných rukách. Aj keď to nie je konvenčné. Madisyna mama strávila maľovaním dcérinej hlavy celé hodiny. Bola to fuška pre obidve. Fotografovanie bolo krásne, tie fotky sú priamym odrazom Madysinho ducha,“ rozplývala sa fotografka.

Sama Madysin sa k svojej voľbe vyjadrila takto: „Vybrala som si kvety, pretože sa ku mne hodia ako k človeku. Mám pocit, že som naozaj vykvitla do osoby, ktorou som sa mala stať. Počas strednej školy som si prešla všeličím, ale dnes mam na život úplne iný pohľad. Myslím, že v tomto smere som vyrástla.“

O tom, že krása môže mať mnoho podôb a nemusí sa definitívne uzatvárať len dokonalou tvárou a dokonalou postavou, presvedčila mladá stredoškoláčka snáď každé dievča. A nielen tie, ktoré trpia alopéciou, ale aj tie zdravé, ktoré sa s nedostatkami na svojom tele nevedia vyrovnať. Čo si o tejto mladej dievčine myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Briti sú rozhorčení a kráľovná je v koncoch! Hneď dve porušenia pravidiel v priebehu niekoľkých hodín má na svedomí princ Charles a jeho mladší syn princ Harry

zdroj: babskeveci.sk (M), boredpanda.com