Jej proroctvá sa naplnili. Toto všetko predpovedala Baba Vanga na rok 2018

Banana

Aj keď mnoho ľudí neverí veštbám ani žiadnym proroctvám, mená ako Nostradamus alebo Baba Vanga sú známe hádam všetkým. Ľudia, ktorí sa zapísali do dejín vďaka svojim predpovediam o budúcnosti, sú opradení rúškom tajomstva. Najnovšie sa vynárajú špekulácie o ďalších predpovediach Baby Vangy pre rok 2018. Stanú sa jej slová skutočnosťou alebo ide len o zhodu náhod či vymyslené príbehy?

Článok pokračuje pod videom ↓

Meno Baba Vanga sa medzi ľuďmi skloňuje už dlho. Táto nevidiaca bulharská veštkyňa vraj prišla o zrak už v detstve počas silnej búrky, ktorú prežila. Údajne však zároveň získala veštecké schopnosti a jej predpovede zaujímali aj vysokých socialistických hodnostárov, ktorí využívali jej veštecké služby. Pripisuje sa jej predpovedanie útoku z 11. septembra, Brexitu, pádu Sovietskeho zväzu alebo smrti princeznej Diany.

Aj keď Baba Vanga zomrela už v roku 1996 ako 85-ročná, jej predpovede sa zachovali. Mnohé z nich sú ale veľmi sporné a nevyvolávajú veľa dôvery. Dôvodom je ich tajomnosť, keďže k ich presnému dešifrovaniu dôjde často až po tom, čo sa daná udalosť odohraje. Predpovede sú totiž podané záhadným alebo nie celkom priamym spôsobom. Napríklad pád Dvojičiek predpovedala Baba Vanga v roku 1989 ako „útok oceľových vtákov na amerických bratov, zatiaľ čo bude preliata nevinná krv“.

en.wikipedia.org

Aké sú predpovede pre nasledujúci rok? V roku 2018 by podľa Baby Vangy malo dôjsť k zmenám, čo sa týka svetových veľmocí. Pozícia USA má byť oslabená a za svetovú veľmoc bude od roku 2018 považovaná Čína. Táto predpoveď by podľa odborníkov mala i reálne základy, keďže silnejúca ekonomika Číny je viditeľná. Čína má teda v roku 2018 predbehnúť USA, keďže jej príspevok k celosvetovému HDP bude vyšší.

flickr.com

Ďalšou predpoveďou je nájdenie úplne novej formy energie na planéte Venuša. Rovnako, ako pri predpovedi o svetových veľmociach, aj tu existuje reálny základ a vysoká pravdepodobnosť, že sa to skutočne naplní. NASA plánuje v júli budúceho roka vyslať do vesmíru robotickú kozmickú loď, ktorá bude skúmať Slnko využívaním gravitačnej sily Venuše. Cieľom misie bude bližšie pochopiť, ako gravitačné sily ovplyvňujú také javy, akými je slnečný vietor.

Sme radi, že tieto predpovede nezahŕňajú žiadne vojny alebo iné katastrofy a dúfame, že k akýmkoľvek zmenám dôjde, budú len a len pozitívom pre ľudstvo.

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo si kráľovské deti George a Charlotte nikdy neotvoria svoje vianočné darčeky ako iné deti

zdroj: babskeveci.sk (Jana), unilad.co.uk

Najnovšie články