Na kľučku od dverí zavesila pohár a naň položila ďalší. Keď zistíte, prečo to urobila, určite to vyskúšate tiež!

Monizz

Zavesiť pohár na kľučku od dverí sa zdá celkom nezmyselné, no neverili by ste, že vám to môže zachrániť život. Alebo aspoň peňaženku. Ak aj vy radi cestujete a nechcete veľa investovať do drahých hotelov a penziónov, čítajte ďalej.

Článok pokračuje pod videom ↓

Lacná hotelová izba je šialene atraktívna najmä pre mladých cestovateľov, ktorí majú túlavé topánky. Neinvestujú veľa do ubytovania, zato vidia kus sveta za pomerne malý peniaz. Lacné hotely však okrem potuchliny, starého nábytku a celkového mizerného vzhľadu zaváňajú aj nedostatočnou bezpečnosťou. Aby ste sa podobnému prípadu vyhli, inšpirujte sa touto vynaliezavou cestovateľkou.

1
takprosto.cc

Bezpečnosť v hoteli

V lacnejších hoteloch sa to neraz len tak hemží zlodejmi. Predovšetkým vo veľkých mestách títo kriminálnici vedia, ako na svoje obete. Majú vytipované nielen lokality, ale dokonca aj konkrétne ubytovacie zariadenia, ktoré nemajú na izbe dostatočný uzamykací systém. Ak ste v štandardnom hoteli, kde sa dvere zamykajú len otočením obyčajného väčšieho kľúča, mali by ste si na takéto živly dať pozor, k čomu vám pomôžu dva sklené poháre, ktoré patria k vybaveniu izby.

Chatrné dverové zámky

Notebook, fotoaparát, peňaženka či drobné cennosti ako zlatá retiazka alebo obrúčka. Toto všetko láka votrelcov, ktorí chodia po hotelových izbách a vykrádajú čo sa dá. Existuje trik, ktorý votrelca prezradí v prípade, že sa mu podarí otvoriť dvere.

Zaveste jeden pohár na kľučku od dverí. Druhý pohár umiestnite navrch kľučky, resp. zaveseného pohára. Ak sa k vám niekto bude chcieť vlámať v noci alebo počas dňa, okamžite začujete cinkotanie skla a prípadne aj rozbitie. To zburcuje nielen vás, ale aj personál a zlodej je chytený.

2
takprosto.cc

Tento účinný domáci alarm používa ruská cestovateľka už roky a tvrdí, že je to tá najúčinnejšia vec, akú na svojich potulkách svetom už niekoľkokrát použila. Nenechajte sa okrádať a vešajte si poháre na dvere aj vy. Absurdný nápad môže mať šťastný koniec.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc