Na svetovej súťaži Miss súťažili transrodové modelky aj mamičky. Pozrite sa, kto reprezentoval Slovensko

Dana Kleinová

Foto: profimedia

Tohtoročná celosvetová súťaž krásy všetkých prekvapila. Jej súťažiace boli totiž skutočne rozmanité. Nielenže bola zastúpená LGBTI+ komunita, ale na pódium prvýkrát vystúpili matky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál WWD, 72. ročník súťaže Miss Universe stavil na rozmanitosť a reprezentáciu. V celosvetovej súťaži po prvýkrát súťažili o korunku dve transrodové ženy, dve matky a plus-size modelka. Nakoniec však korunku krásy získala Miss Nikaragua, 23-ročná Sheynnis Palacios. Slovensko reprezentovala Kinga Puhová.

Foto: profimedia

Hneď niekoľko prvenstiev

Miss Portugalsko, 23-ročná letuška Marina Machete a Miss Holandsko, 22-ročná modelka a aktivistka Rikkie Kollé sa zapísali do histórie ako prvé trans ženy reprezentujúce svoje krajiny v súťaži. Nie sú však úplne prvými trans súťažiacimi. Organizácia Miss Universe zmenila svoje pravidlá, aby umožnila transgender súťažiacim v roku 2012 a v roku 2018 sa Miss Španielsko, Ángela Ponce stala prvou trans súťažiacou v súťaži.

Miss Guatemala, Michelle Cohn a Miss Kolumbia, Camila Avella sa stali prvými vydatými ženami a matkami, ktoré sa prihlásili do súťaže. ​Miss Nepál, 22-ročná Jane Dipika Garrett sa zas stala prvou plus-size modelkou, ktorá súťažila o korunku krásy na medzinárodnej úrovni.

Do histórie sa zapisuje aj Miss Pakistan, Erica Robin. Robin je prvou delegátkou zo svojej krajiny, ktorá sa zapojila do súťaže Miss Universe.

„Keď som sa dozvedela, že sa Miss Universe konečne otvorila pakistanským ženám, vedela som, že to musím skúsiť a dať do toho maximum – pretože verím, že jedného dňa môžem inšpirovať aj milióny žien, aby presadzovali svoje sny a nikdy sa nebáli,“ zdieľala Robin na sociálnej sieti.

Reprezentovala Slovensko v šatách zo pšenice

Najnovšie články